Їх оглянули перший заступник голови обласної ради Олександр Шаталов, секретар міської ради Ігор Волков, заступник міського голови Лариса Андреєва, заступник начальника головного управління житлово-комунального господарства Геннадій Юдін, начальник відділу сім’ї та молоді міської ради Людмила Дорохіна, депутати міської ради, які візьмуть активну участь у благоустрої відведених територій, – допоможуть встановити у міні-зонах відпочинку лавочки, урни й таке інше.
Одна з адрес, за якою побували учасники рейду, – Ковалівський парк. Роботи із благоустрою тут тривають повним ходом, і є куди поспішати: 20 серпня телеканал «Інтер» запланував пряме включення з цієї зеленої зони міста, де красуватиметься модерновий ігровий майданчик для усіх малюків Кіровограда. Тут вже все готове для встановлення конструкцій майбутнього осередку розваг. Монтаж об’єктів компанія «КСІЛ-Україна» планує розпочати наступного тижня.
А от в географію розміщення майданчиків у мікрорайонах міста необхідно внести корективи. Оглянувши всі запропоновані «майдансерами» адреси, учасники рейду дійшли висновку, що для більшої ефективності деякі з них потрібно перенести у більш населені мікрорайони. Варто зазначити, що на деяких територіях просто не було технічної можливості для встановлення сучасних ігрових споруд – замало місця. Наприклад, у провулку Фортечному спочатку думали встановити ігровий майданчик у дворі будинку № 19, але там вільна територія розташована на схилі, тому потрібні значні витрати, щоб її вирівняти. За пропозицією депутата міської ради Олександра Ізрайлова вирішили розпочати роботи у дворі будинку №23 по провулку Фортечному. Тут ще збереглись окремі елементи старого дитячого майданчика, але вони вже «віджили» своє, тому новий сюди аж «проситься». Олександр Дмитрович пообіцяв всіляку допомогу по встановленню огорожі навколо новозведеної зони відпочинку для дітей, демонтажу старих небезпечних елементів, впорядкуванню території.
Потім побували на вулиці Волкова, 28, корпус 3. Поряд кілька панельних п’ятиповерхівок, одна дев’ятиповерхова споруда. Тут дітлашні вистачає, а старий майданчик, як сказала одна з місцевих мешканок, «розбомбили» невідомі.
Від цього виборчого округу депутатом обирався Ігор Волков, і він погодився взяти на себе клопоти, окрім «майдансерівського» майданчику, встановити поряд й деякі спортивні конструкції для підлітків, впорядкувати територію.
Візит поважних гостей викликав зацікавлення, як у старших мешканців, так і у дітей. Єлизавета Сергіївна, яка гуляла разом із маленькою онучкою, з радістю сприйняла звістку про встановлення у їхньому дворі дитячого майданчика. У неї відразу виникло ряд пропозицій, як зробити так, щоб було місце для розваг і малечі, й старших дітей.
Велику вільну територію оглянули на вулиці Пацаєва, 5, корпуси 1,2,3,4. Ігор Волков зобов’язався також допомогти відновити вуличне освітлення в цьому мікрорайоні.
– Якщо тут нічого не встановити, то через певний час виростуть приватні гаражі, а для дітей місця вже не залишиться, – зазначив Ігор Вікторович. – Загалом ми розраховуємо на те, що в цьому процесі візьмуть активну участь депутати міської ради. Адже встановити ігрові елементи – це одне, а впорядкувати територію, щоб там було охайно та безпечно, – інше. Всі народні обранці, на округах яких встановлять дитячі майданчики, відгукнулись на таку пропозицію влади. А те, що ігрові споруди довго служитимуть дітям, я просто переконаний. Думаю, що за їх збереженням будуть уважно стежити батьки дітей. Адже люди так хочуть позитивних змін у своєму житті, що не дозволять зруйнувати подарунки кіровоградських «майдансерів».
На вулиці Попова, 9, корпус 2, поряд із п’ятою поліклінікою та супермаркетом «АТБ», очільників влади випадково зустріла Яна Висоцька, яка проживає в цій багатоповерхівці.
– Правда у нас буде майданчик? – не вірила жінка. – Та ще й «майдансівський»! Поряд багато дев’ятиповерхівок, тож дітлашні дуже багато. Зараз вони ходять гратись у найближчий дитячий садок, а це не подобається тамтешнім працівникам. Вони їх виганяють, а діткам нема куди подітись.
Жінка також висловила прохання встановити огорожу, бо поряд їздить чимало автомобілів.
У ще одному «спальнику» на вулиці Жадова, 30, у дворі-«колодязі» немає жодної ігрової споруди. Дві жіночки з двома маленькими дівчатками Сніжаною та Дашею сиділи на лавочці у тіньочку. Старі та малі із захопленням зустріли звістку, що тут зведуть сучасний дитячий майданчик.
– Встановіть, будь ласка, бачите скільки тут дев’ятиповерхівок, – розповіла пенсіонерка Віра Трофимівна. – Справжнє життя влітку у нас розпочинається о шістнадцятій годині, коли батьки повертаються з роботи та виводять погуляти своїх чад. Якщо і ставити майданчик, то лише на нашому подвір’ї.
Не виникло жодних проблем із розташуванням ігрового осередку у селищі Гірничому. Тут він базуватиметься у зеленій зоні поблизу музичної школи.
– Всю необхідну роботу по підготовці території візьме на себе головне управління житлово-комунального господарства, – пообіцяв Геннадій Юдін. – До робіт залучиться і місцевий КРЕП № 9. Звернемось за допомогою до депутата міської ради Андрія Кролевця. Думаю, що і місцеві мешканці виявлять ініціативу.
Учасники телепроекту «Майданс» проголосували також за встановлення дитячого майданчика на вулиці Кременчуцькій, однак після огляду цієї території стало зрозуміло, що ігрова споруда тут не розміститься. Тому віддали перевагу ЗОШ №23, куди стікається уся дітвора з Балашівки. Тут є пристойне спортивне поле, відповідні снаряди: є де м’яча поганяти, побігати. А от розважитись школярам молодшого віку ніде, хоча до школи ввечері сходиться вся дітвора. Так само і у парк імені Крючкова поспішають діти мало не з усієї Новомиколаївки. У літню спеку тут прохолодно у тіні густих дерев, тихо, спокійно. Кілька малюків бавилось на невеличкій карусельці та спускалось з гірки. Лариса Андреєва поцікавилась у них: чи хотіли б вони новий ігровий майданчик? Звичайно! Навіть на ці, існуючі гойдалки-каруселі вони прийшли за вісім кварталів, відповіли діти.
– Звичайно, нам доведеться пояснити нашим «майдансерам», що не всі території, за які вони проголосували, придатні для встановлення таких об’єктів, – зауважив у підсумку Олександр Шаталов. – Але ми намагались не далеко відходити від визначених адрес. Думаю, діти зважать і на наші пропозиції та погодяться із ними. Головне, ми робимо добру справу для всіх юних кіровоградців.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА