Як оптимально реформувати медицину Кіровограда

Це питання обговорювали учасники наради, що відбулася минулого тижня в міській раді за участю заступника голови облдержадміністрації Богдана Андрющенка, заступника міського голови Лариси Андреєвої, начальників управління охорони здоров`я ОДА та міської ради Олександра Клубнікіна та Оксани Макарук, головних лікарів лікувально-профілактичних закладів комунальної власності міста.

Як зазначив на початку зібрання Богдан Андрющенко, у ході реформування медичної галузі у першу чергу слід зберегти усі наявні заклади охорони здоров’я, але при цьому перепрофілювавши окремі ліжкомісця з урахуванням їхнього завантаження та потреби населення в тих чи інших медичних послугах. Також посадовець нагадав присутнім про прийнятий парламентом та поданий на підпис президенту Закон про запровадження пілотних проектів по реформуванню медичної галузі у трьох областях України та місті Києві.

– У нас буде чудова можливість скористатись вже набутим іншими досвідом та уникнути деяких помилок, які траплятимуться на шляху втілення реформ, – зазначив Богдан Вікторович.

Начальник управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук детально поінформувала присутніх про стан медичної галузі в місті. За її словами, головні чинники, які перешкоджають належному розвитку галузі, – це низький рівень забезпеченості медзакладів діагностичною апаратурою та спеціалізованим автотранспортом, брак кваліфікованих кадрів, особливо це стосується дільничної мережі, лікарів-педіатрів та лікарів-лаборантів, а також недостатнє матеріально-технічне забезпечення лікувальних закладів міста.

Міська влада докладає зусиль, щоб їх розв’язати. Так, у рамках програми «Центральний регіон – 2015» у квітні стартувала акція по проведенню у віддалених мікрорайонах міста профілактичних оглядів населення. Таким чином вже вдалося залучити до профобстеження майже три тисячі осіб, до 2015 року поставлено завдання довести кількість оглянутого населення до 80 відсотків.

На капітальний ремонт медичних закладів міста в цьогорічному міському бюджеті закладено один мільйон 219 тисяч гривень. А ще до 2015 року заплановано ввести у дію новий хірургічний корпус у лікарні швидкої медичної допомоги. Для завершення цього довгобуду потрібно 80 мільйонів гривень.
Протягом наступних трьох років за кошти міського бюджету буде придбано три автомобілі швидкої допомоги. Триває робота над створенням госпітальних округів, що дозволить на базі лікарні швидкої медичної допомоги та інших медустанов надавати мешканцям сусідніх Олександрівського, Новгородківського та Компаніївського районів медичні послуги другого рівня. Також з метою забезпечення жителів міста ліками за доступними цінами передбачено створення мережі соціальних аптек. Вже відкрито такі аптеки на базі пологового будинку №1 та Кіровоградської міської лікарні швидкої медичної допомоги, а також на вулиці Героїв Сталінграда,8.

Читайте також