Із 37 соціальних заходів, передбачених у кіровоградському сегменті програми "Центральний регіон-2015" на минулий рік, 36 виконані. Про це повідомила, звітуючи про стан виконання програми на апаратній нараді міського голови Олександра Саінсуса з керівниками виконавчих органів міської ради, начальник управління економіки Олена Осауленко.
Щодо економічних показників програми, то, за словами Олени Осауленко, у 2012 році промисловими підприємствами міста виготовлено продукції, виконано робіт та надано послуг майже на три мільярди гривень, реалізовано промислової продукції на сім мільярдів 30 мільйонів гривень, що на 21,8 відсотка більше, ніж позаторік. За рахунок усіх джерел фінансування залучено 1,4 мільярда гривень інвестицій в основний капітал. З метою залучення додаткових інвестицій в економіку утворено Агентство розвитку міста Кіровограда.
Протягом 2012 року в обласному центрі створено 5818 робочих місць, або 154,5 відсотка від річного завдання. 462 із них організовано завдяки роботі міської та районних у місті робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Ліквідовано 4538 робочих місць, таким чином загальна кількість створених становить 1280. Рівень середньомісячної зарплати зріс майже на 14 відсотків, вона становить 2500 гривень.
Серед інвестиційних проектів, що реалізовувалися торік у Кіровограді, Олена Осауленко назвала реконструкцію олійно-екстракційного заводу зі збільшенням потужності ПрАт "Креатив", технічне переоснащення ПАТ "Гідросила", освоєння нових видів виробництва ПрАт "Гідросила АПМ", будівництво заводу з переробки соняшникової олії ПАТ "ГрадОлія", технічне переоснащення ПАТ "Червона зірка", встановлення автоматичної лінії з виготовлення кондитерських виробів ТОВ "ПродІнвест" та інші.
Із 37 соціальних заходів, які були передбачені в програмі, вдалося, як уже зазначалося вище, запровадити 36. Реалізовувалися вони в основному за рахунок коштів бюджетів різних рівнів. Не проводилися лише роботи з капітального ремонту теплових мереж корпусів стаціонару №1 центральної міської лікарні. Серед тих же проектів, що були реалізовані, – реконструкція театру ім. Кропивницького, будівництво навчального корпусу ЗОШ №15, реконструкція приміщень ЗОШ №12, капітальний ремонт навчального корпусу гімназії ім. Т.Шевченка, приміщення центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, міського соціального гуртожитку для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створення центру надання адміністративних послу, відновлення мереж зовнішнього освітлення (протяжність відновлених ліній становила 34,5 кілометра, встановлено 1060 світлоточок), капітальний та поточний ремонти доріг. Крім того, за рахунок міського бюджету капітально відремонтовано 38 покрівель житлових будинків та 120 ліфтів, У 2012 році відновлено та побудовано 14 комплексів на зупинках громадського транспорту, з них за рахунок коштів інвесторів – 11, міського бюджету – 3.
Відбулися позитивні зміни і в медичній галузі. Так, Олена Осауленко нагадала про те, що торік у Кіровограді було відкрито чотири центри ранньої діагностики. Для цих закладів було придбано сучасне медичне обладнання (на ці цілі з міського бюджету було виділено 361 тисячу гривень, з державного – 6,1 мільйона гривень), відремонтовано за кошти міської казни приміщення для цих центрів. У рамках медико-соціальної акції “Здорові жителі – здорове місто” проведено профілактичні огляди у мікрорайонах, оглянуто 7803 особи.
Додаткове фінансування з державного бюджету дало змогу придбати для кіровоградських медичних закладів діагностичне обладнання на загальну суму 8,2 млн.грн., що у дев’ять разів перевищує запланований показник. Також за рахунок коштів міського бюджету закуплено медичне обладнання на більш як півмільйона гривень, що майже на 14 відсотків більше, ніж планувалось.
Крім того, за кошти міського бюджету відремонтовано сім палат для лікування ветеранів війни (три – у міських лікувальних закладах та чотири – в обласному госпіталі для інвалідів війни).
Щодо освітньої галузі, то, як повідомила Олена Осауленко, на виконання регіональної ініціативи “Шкільна парта” у 2012 році придбано 251 комплект парт на 183,7 тис.грн. До Інтернету підключено всі загальноосвітні школи, торік навчальні заклади отримали 145 комп’ютерів (частина з них придбана за рахунок бюджетних коштів). Створено освітній портал управління освіти Кіровоградської міської ради, розпочато реалізацію програми “Електронна реєстрація дітей в дошкільні навчальні заклади”.
Для пралень та їдалень навчальних закладів придбано обладнання на 135,2 тис. грн. У ДНЗ № 72 введено в дію відкритий дитячий басейн. З метою забезпечення рівного доступу дітей та підлітків міста до якісної освіти у 2012 році відкрито чотири спеціальні групи у дитсадках та чотири інклюзивні класи. Відділ культури і туризму в 2012 році розробив та презентував туристичну карту Кіровограда. За рахунок коштів міського бюджету для централізованої бібліотечної системи придбано 16 комп’ютерів, ще 15 комп’ютерів та оргтехніку отримано в межах гранту, що виборола міська централізована бібліотечна система. Оновлено матеріально-технічну базу й музичних, спортивних шкіл, виконано капітальні ремонти приміщень закладів культури. Торік у Кіровограді збудовано 12 та реконструйовано п’ять спортивних майданчиків, а в парку Ковалівському облаштовано скейт-парк.
Підбиваючи підсумки виконання Програми розвитку міста Кіровограда до 2015 року, Олена Осауленка озвучила також питання, які потребують негайного вирішення.
Перш за все, це: поліпшення інвестиційного клімату, залучення вітчизняних та іноземних інвестицій у соціально-економічний розвиток міста, як результат – створення нових робочих місць; продовження реформування житлово-комунальної галузі; будівництво сміттєпереробного заводу; удосконалення транспортного сполучення в місті.
Міський голова Олександр Саінсус наголосив, що програма "Центральний регіон-2015" є одним з основних стратегічних документів розвитку міського господарства, хід її виконання повинен бути на постійному контролі у керівників підрозділів виконавчих органів міської ради, а сама програма – постійно коригуватися відповідно до вимог часу.