Щовівторкова прес-конференція в міській раді 26 січня, певно, стане найрекорднішою за кількістю доповідачів, що звітували про свою роботу. Їх цього разу було аж шестеро.
Директор Кіровоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олег Краснокутський розповів, що працівники названого закладу опікуються 189 «складними» родинами. Із початку року відвідали кожну з них, аби дізнатися, чи спроможні ті пережити зиму. За словами директора центру, усіх, хто потребував палива, було забезпечено дровами на опалювальний сезон. Не забувають спеціалісти центру й про свій підвідомчий соціальний гуртожиток, слідкуючи, щоби там у холодну пору року було тепло (температура повітря в гуртожитку не опускається нижче 22 градусів тепла).
Про те, як опікуються безхатьками працівники Кіровоградського міського центру обліку та тимчасового перебування бездомних осіб міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розповів його директор Олександр Желізняк. Соціальний патруль, що працює в період значного зниження температури (до його складу входять двоє працівників названого центру, спеціаліст міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, представник волонтерської організації та службовець ДСНС), проводить рейди вулицями Кіровограда. Виявлених осіб, які не мають постійного місця проживання, патруль доправляє в один з 15 тимчасових пунктів обігріву, створених в обласному центрі в усіх закладах охорони здоров’я та в приміщеннях житлово-експлуатаційних організацій, або ж до мобільного пункту обігріву на вулиці Волкова – поряд з гуртовим овочевим ринком. Там цих людей годують, відігрівають, надають першу медичну допомогу та за потреби доправляють до медичних закладів.
– Мобільний пункт – це намет, у якому є пічка на дровах і який забезпечений електроенергією, – зазначив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сергій Коваленко. – Тому там можна приготувати чай, суп. Є навіть варення декількох видів, аби побороти легку застуду. Пункт функціонуватиме доти, поки зовнішня температура повітря не підніметься стабільно вище 15 градусів морозу. Скористатися його прихистком, до речі, може будь-який громадянин – не лише безпритульний.
Заступник міського голови Олександр Мосін, який очолює штаб протидії негоді, повідомив, що вночі із 25 на 26 січня майже вся наявна комунальна техніка виїхала на свої маршрути вулицями Кіровограда для боротьби з новим наступом снігової стихії: проїжджу частину транспортних магістралей обласного центру розчищали 15 одиниць снігоочисної техніки (чотири трактори МТЗ-80 і п’ять автомобілів з відвалами, чотири піскорозкидувачі, самоскид і грейдер).
Нічна робота комунальників дала змогу громадському транспорту зранку розпочати пасажирські перевезення. Якість розчищення доріг на автобусних маршрутах контролювали до початку робочого дня спільно представники міського управління розвитку транспорту та зв’язку і транспортних підприємств.
– Від перевізників ми не отримали сьогодні жодного зауваження, – відзначив заступник начальника управління Олександр Вергун. – Усі транспортні засоби виїхали на маршрути. Є складнощі з дотриманням інтервалів руху, бо дороги перевантажені вантажними автомобілями. Ми на зв’язку з транспортниками і оперативно реагуємо на будь-яку проблему, викликану станом доріг.
Олександр Мосін наголосив, що в подальшому досвід цьогорічного протистояння стихії буде обов’язково взято до уваги і при формуванні штатного розпису комунальних підприємств, і при закупівлі нової техніки, і в організації співпраці з іншими підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО