Чи потрібна у будинку система вентиляції повітря?

У будь-якому багатоквартирному будинку існують найпримітивніші системи вентиляції повітря, тобто витяжки. Але мало хто знає, що при проектування таких будинків задумувалось, що витяжки будуть прочищатися працівниками комунальних служб що півроку.

Ми з вами чудово знаємо, що ці витяжки зовсім не виконують своєї функції. І причини як раз в часто неграмотному проектуванні, відсутності технічного догляду за ними та низці інших факторів.

Яка система вентиляції повітря мусить бути в приміщенні?

Спеціалісти стверджують, що самої витяжки недостатньо. Правильна система вентиляції не просто покликана постачати вуличне повітря в середину приміщення, а виконує цілу низку функцій:

  1. Витяжка відпрацьованого повітря з приміщення;
  2. Постачання вуличного повітря всередину приміщення;
  3. Очищення нового повітря від газів та домішків;
  4. Зволоження (або осушення) нового повітря;
  5. Очищення повітря від запахів природнього або штучного походження (наприклад, вихлопи автомобілів);
  6. Нагрівання (або охолодження) повітря до бажаної (регульованоїї) температури.

Тобто, повноцінна система вентиляції повітря також виконує і функції його кондиціонування.

Для чого потрібні такі системи?

Якщо казати не технічною мовою, то системи вентиляції повітря не просто виконують ряд функцій – справа в тому, що людям для хорошого самопочуття, фізичної та розумової активності просто необхідно створювати комфортні умови. Достатня кількість кисню є для цього необхідним фактором, так само як і правильна температура та відсутність різких запахів.

Якщо в радянські часи в держустановах існувала «інструкція» провітрювати приміщення як мінімум двічі (або більше, залежно від особливостей установи) протягом робочого дня, то тепер такої інструкції дотримуються рідко.

Вікна навпаки часто не відкривають, мотивуючи це тим, що в приміщенні встановлений кондиціонер. Однак, суттєва відмінність побутового кондиціонера та повноцінної системи вентиляції повітря в тому, що побутовий кондиціонер не виконує всіх необхідних для комфортного перебування у приміщенні умов.

Кондиціонери працюють виключно в теплу пору року, а в зимовий час переважна більшість кондиціонерів простоює. Це спричиняє застій відпрацьованого повітря в приміщенні. Імовірно, ви помітили, що продуктивність роботи офісних працівників знижується суттєво в зимовий час, і відсутність свіжого повітря в офісі – одна із ключових причин.

Так само і вдома – в зимовий час, коли вікна майже не відкриваються, а час перебування на вулиці значно скорочується, падає активність роботи всіх систем організму – діти стають менш успішними в школі, у дорослих знижується активність і сповільнюється метаболізм.

Тому встановлення повноцінної системи вентиляції та кондиціонування повітря – це не тільки можливість відрегулювати температуру повітря у приміщенні, а і можливість суттєво покращити якість життя.

 

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Аналіз цін на товари в Україні та Європі у 2024 році: де більш вигідні покупки?
Ілон Маск закликав Олафа Шольца залишити свою посаду після терористичного акту в Німеччині.
Екстрасенс поділилася, в який день найкраще приготувати кутю на Різдво та кому слід утриматися від її приготування.
Теги