Нівелювання – для чого воно потрібне?

Нівелювання та його особливості

Нівелювання – це тип топогеодезичних досліджень, який дозволяє визначити висотні координати будь-якого об'єкту, або його елементу. Ці дані потрібні для проведення будівельних, реставраційних або монтажних робіт. Варто зазначити, що нівелювання має надавати точні дані, припустима похибка в цьому разі є мінімальною. Аби досягнути такого результату, цей вид геодезичних робіт мають виконувати кваліфіковані спеціалісти. Співробітники фірми ООО „Гільдія Інжиніринг” виконують ці дослідження за допомогою сучасних нівелірів. Для техніки виконується щорічна перевірка, яка дозволяє запобігти виникненню інструментальних похибок.

Нівелювання може бути виконане не тільки для стаціонарних об'єктів, а й для різноманітної техніки. Під час проведення робіт спеціалісти вимірюють перевищення точок зйомки над контрольною точкою, на якій вони знаходяться безпосередньо у момент зйомки. перевищення може бути більше, чи менше нуля, або дорівнюватися йому. Якщо перевищення нижче нуля – точка знаходиться нижче рівня контрольної точки, а якщо дорівнює нулю – то вони знаходяться на одному рівні. З цими даними, отриманими безпосередньо на об'єкті, спеціалісти фірми ООО „Гільдія Інжиніринг” можуть визначити, які саме роботи варто провести для вирішення проблеми, а також визначити, наскільки якісно ці роботи виконані.

Нівелювання у роботі з підйомною технікою

При будівництві нової споруди завжди використовують підйомну техніку, у тому числі підйомні крани. Частіш за все вони пересуваються по крановому шляху, який прокладають неподалеку від споруди. Цей шлях зазвичай влаштовують на грунт, або на спеціально влаштовану ділянку. Зрозуміло, що ділянка, на якій буде знаходитись крановий шлях має бути рівною. Визначити це можна за допомогою нівелірів. Чого це питання настільки важливе? В першу чергу через те, що будь-яка помилка може спричинити аварію. Підкранова колыя має бути змонтована таким чином, аби кран міг вільно рухатись у заданому напрямку, без будь яких перешкод на шляху. Нівелювання дозволяє ще під час монтажу підкранових колый виявити усі недоліки, та ліквідувати їх.

Варто розуміти, що підйомний кран під час роботи передає на підкранові шляхи значне навантаження. Через це за деякий час підкранові шляхи можуть вийти з ладу. Тобто, відстань поміж рейками може відрізнятися, а також самі рейки можуть мати різну висоту. Візуально визначити це майже неможливо, оскільки з початку ці зміни є досить непомітними. Але якщо своєчасно не привести до ладу підкрановий шлях, сам підйомний кран може застрягти, або нахилитися, що є загрозою для життя та здоров'я людей. Саме через це досить важливо виконувати нівелювання та періодично перевіряти стан підкранового шляху. Окрім того, на цей стан можуть значним чином впливати природні умови.  

Найбільшою загрозою в цьому випадку є підтоплення території. Це є значна проблема, особливо в тому разі, якщо ґрунти є нестійкими і можуть змінювати свої властивості при замочувані. В цьому випадку доволі часто стається деформація підкранового шляху, особливо в тому разі, коли він розташований на відкритому просторі. Якщо існує імовірність того, що погодні умови можуть завдати шкоди підкрановому шляху, нівелювання виконується доволі часто – аби своєчасно визначити виникнення проблеми та ліквідувати її.

Якщо мова іде про підйомні механізми, які використовують на виробництві і які знаходяться в закритому приміщенні, для них нівелювання виконується не так часто. Також ці геодезичні роботи можуть бути проведені і для самого підйомного крана. Частіш за все, їх виконують перед введенням в експлуатацію, або після завершення ремонтних робіт. При цьому спеціалісти виконують нівелювання до того, як навантажити кран максимальною вагою, і після того, як його розвантажать. Це дозволяє визначити, чи здатен механізм витримати необхідну вагу, а потім повернутися в початковий стан.

Роботи з нівелювання у будинках

Окрім того, нівелювання використовується при проведенні будівельних, або ремонтних робіт у будинках. Нівелювання підлоги є доволі важливим моментом, бо від якості виконання цього етапу робіт залежить якість подальшого ремонту. Перевірити, наскільки рівною є підлога без спеціальних приладів майже неможливо. використання рівня не дає точних результатів і не дозволяє визначити, у якій частині будинку підлогу варто вирівняти. За допомогою нівеліру можна вирішити цю проблему та зробити цілком рівну підлогу. Подальші ремонті роботи у цьому разі будуть набагато легші. В тому разі, коли потрібні максимально точні дані, майстри фірми ООО „Гільдія Інжинірінг” використовують лазерні нівеліри. Вони дозволяють отримати інформацію з мінімальною похибкою.

Окрім нівелювання співробітники нашої геодезичної фірми можуть також виконати:

  1. Топозйомку місцевості.
  2. Винесення меж ділянки.
  3. Підрахунок обсягів земельних робіт.
  4. Скласти топоплан та ситуаційний план місцевості.
  5. Гідрографічну зйомку.
  6. Виконавчу геодезичну зйомку та ін.

Варто зазначити, що всі геодезичні роботи виконуються згідно державним стандартам та діючим нормативам. Це дає можливість отримувати коректні результати та видавати замовникам документи, які мають юридичну силу та можуть бути представлені в будь-яких інстанціях. Також фірма ООО „Гільдія Інжиніринг” виконує геологічні роботи.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
NYT: Спеціальним посланником Трампа з питань України може бути призначений представник, який народився в Росії.
Волинь та Вінниччина зазнали ударів по енергетичній інфраструктурі – повідомляє обласна військова адміністрація.
Втрати російських військ у конфлікті з Україною досягли нової психологічної межі.
Теги