У Кропивницькому відкрили найкраще в Україні відділення легеневої терапії



Дев’ятнадцятого лютого після реконструкції й реставрації в Кропивницькій центральній міській лікарні відкрили сучасне терапевтичне відділення з ліжками інтенсивної терапії.

Створення такого вкрай необхідного для громади відділення ініціював торік міський голова Андрій Райкович. Небезпечна епідемія COVID-19 і її важкі для здоров’я і життя людей наслідки – захворювання на вірусні пневмонії – потребували створення в обласному центрі новітнього, за останнім словом медичної науки терапевтичного відділення легеневої терапії. Ініціативу очільника міста підтримали депутати міської ради. Реставраційні роботи розпочали торік у серпні, і от уже місто має потужне відділення для лікування складних легеневих хвороб. Шостий рік каденції Андрія Райковича, і шість нових сучасних відділень тільки в лікарні на Валах: паліативне, друга черга дитячого інфекційного, сучасний рентген-кабінет, діагностичне, приймальне відділення. А тепер – і терапевтичне із надсучасними палатами інтенсивної терапії.

Цього дня на території центральної міської лікарні – медичного закладу Кропивницького, який за останніх п’ять років по-справжньому системно розвивається, зібралися фахівці медичної спільноти міста, будівельники, представники фірми – постачальника медичного обладнання.

Реставрували терапевтичне відділення коштом міського бюджету. Загальна кошторисна вартість об’єкта склала понад 22 мільйони гривень.

– Будівлю забезпечили новою системою розподілу кисню до кожного ліжка, встановили компресорну станцію з мережею медичного стиснутого повітря для палат інтенсивної терапії, – відзначив начальник управління капітального будівництва міськради Сергій Білокінь.

Це відділення розраховане на 30 ліжок (із шістьма для інтенсивної терапії). Після реставрації приміщення перетворилося на комфортне та зручне як для пацієнтів, так і для медичних працівників. Воно повністю відповідає європейським стандартам. У кожній палаті є санвузли, мийки, душові піддони, нагрівачі води. А палати інтенсивної терапії навіть обладнали системою
відеоспостереження.

І найголовніше – найсучасніша апаратура експертного класу із США. На її придбання з міського бюджету виділено 14,2 мільйона гривень.

– Це надзвичайно високоточна апаратура, – розповів національний експерт з медпроєктів Володимир Мітін. – Наприклад, таких систем подачі кисню в Україні лише п’ять. У вас у Кропивницькому – шоста і сьома. Тут є дефібрилятор, пульсоксиметри, двошприцевий інфузійний насос, аспіратор вакуумний, апарати штучної вентиляції легень, монітори. Усе необхідне, аби рятувати життя пацієнтів. Можу сказати, що легеневе відділення у Кропивницькому – найкраще в Україні!

Під час відкриття Андрій Райкович подякував за професійну роботу будівельникам. Їм було нелегко, адже відділення створили на базі історичної споруди. Вони виконали складну реставрацію і навіть зберегли в одній з палат, де проводив операції ще Микола Пирогов, історичну ліпнину. Подякував очільник міста столичним партнерам за супровід, за велику допомогу в облаштуванні блоку палат інтенсивної терапії найсучаснішим обладнанням. А депутатам – за те, що зрозуміли необхідність створення такого відділення і погодили виділення з міського бюджету необхідних коштів на реставрацію.



– Мені довелося на своєму віку багато збудувати і чимало відкривати потужних і знакових об'єктів. Навіть упродовж останніх п'яти років. Але саме на відкриття цього відділення я дуже чекав, – зізнався Андрій Райкович. – І не тому, що сам пережив складні наслідки COVIDу. Дуже важко щодня читати статистику – про людські втрати, про велику кількість хворих медичних працівників. Шановні медики, боріться за кожне життя. Ми працюємо на громаду, за кошти громади міста і повинні пам'ятати про це
щодня.

Із середини березня 2020 року, коли в місті було зафіксовано перший випадок коронавірусу, в обох стаціонарах центральної міської лікарні пролікували 3 676 пацієнтів, у тому числі майже півтори тисячі ковідних хворих. Тепер їх лікуватимуть в гідних умовах: відділення пройде санітарну обробку і буде готуватись до прийому пацієнтів.



# …а тим часом

Андрій Райкович: Кропивницький взяв курс на створення сучасних лікувальних закладів

Після того, як минулої п'ятниці було відкрито надсучасне терапевтичне відділення з палатами інтенсивної терапії у відділенні центральної міської лікарні Андрій Райкович звернувся до медичних працівників закладу, керівництва управління охорони здоров'я міськради з вимогою щодня під час лікування хворих дотримуватись високих стандартів сучасної медицини.

– Я вимагаю посиленого контролю й фахового підходу. Ми взяли курс на створення сучасних лікувальних закладів. Це стосується не лише центральної міської лікарні, а й усіх комунальних закладів, і ми із цього шляху не зійдемо, як би важко нам не було з фінансами, – наголосив Андрій Райкович. – Нагадую: жодної копійки ані з COVIDного фонду, ані з обласного бюджету, ані з державного ми не отримали на створення відділення, в якому лікуватимуть складні запалення легенів.

Проте розвиток медицини в місті не припиняється. Наступний етап – реконструкція операційного блоку лікарні швидкої медичної допомоги – опорної лікарні медичного округу. Масштабна реконструкція очікує також на дитячу поліклініку, що на вулиці Шевченка. А до лікарні на вулиці Салганні Піски, яку місту передала держава, Андрій Райкович доручив збудувати якісну дорогу і міст через Інгул, а також забезпечити стабільну роботу в цьому мікрорайоні комунального громадського транспорту, щоб пацієнтам було зручно добиратися до медичного закладу.

– На реалізацію таких амбітних планів потрібні чималі гроші. І якщо обласний центр, який складає майже третину населення області, отримуватиме субвенції з бюджетів вищого рівня – обласного і державного – у мізерних об’ємах (і то завдяки постійним і гострим дискусіям), то багато ми не збудуємо. І мрії свої заховаємо на глибоке дно. Тому знову звертаюся до своїх заступників: апелюйте до народних депутатів від міста й області, до профільних міністрів, до облдержадміністрації. Кропивницький – територія України й області, якій потрібне належне фінансування для власного розвитку, для розбудови!

Читайте також