Мета фотоконкурсу, повідомила начальник відділу сім’ї та молоді міської ради Людмила Дорохіна, – привернути увагу громадськості до людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.
Минуло вже більше 20 років з того часу, відколи ВІЛ з’явивися в Україні. Час, коли шляхи передачі вірусу були недостатньо вивчені, минув. Завдяки постійним науковим розробкам та впровадженню антиретровірусної терапії ВІЛ-інфекція перейшла до хронічних захворювань. Люди, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ) та приймають таку терапію, значно знижують ризик передачі вірусу іншій людині. Вони почали рідше вмирати, у них з’явилося більше можливостей жити повноцінним життям: створювати сім’ї, народжувати здорових дітей, працювати, подорожувати, досягати успіху. Про це все більше і більше починають говорити засоби масової інформації. Люди все більше і більше починають звикати до того, що ВІЛ – це звичайне хронічне захворювання. Але разом з тим вірус вийшов за межі поширення серед так званих груп ризику, і кожна людина ризикує інфікуватися.
Але стереотипи все ще існують у багатьох людей. Для них той, хто живе з ВІЛ, – це або наркоман, або повія. Насправді ВІЛ-позитивні люди зустрічаються нам кожного дня: у транспорті, на роботі, у магазині, на відпочинку. І вони – зразкові мами та люблячі татусі, бізнесмени та громадські діячі. музиканти та вчителі, медичні працівники та водії маршрутних таксі… Але, перш за все, вони – люди. Зі своїми переживаннями, почуттями, проблемами…
Тож пропонуємо сформувати власний погляд на життя людей, які живуть з ВІЛ. Це має бути образ ВІЛ-інфікованої людини, яка є соціально адаптованою, реалізованою у житті або такою, яка прагне самореалізуватися. Як вона бачить світ? Про що думає? Радіє чи сумує? Бореться за життя чи пливе за течією?
Це може бути абстрактний, креативний погляд. Це має бути власне бачення.
Звичайно, запрошуються до участі і самі люди, які живуть з ВІЛ. Вони можуть виступати як у ролі авторів робіт, так і у ролі моделей. За потреби – можна використовувати псевдонім.
Найкращі 30 робіт будуть представлені на фотовиставці, яка пройде у Кіровоград у другій половині травня (дата та місце уточнюються і будуть повідомлені згодом).
Ініціатори фотоконкурсу: кіровоградська обласна благодійна організація «Відкрите серце», Кіровоградське обласне відділення ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ», відділ у справах сім’ї та молоді Кіровоградської міської ради. Фінансова підтримка – МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я».
Подавати свої роботи ви можете:
– електронною поштою на адресу: [email protected] у будь-який час, до 15 травня;
– на цифрових носіях за адресою: м. Кіровоград, вул. Леніна, 5/5, обласне відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ з понеділка по п’ятницю з 9.30 до 17.30, телефон: 24-69-04.
Фотороботи, відібрані на виставку, будуть друкуватися за кошти організаторів. Троє переможців отримають призи.