НАШ «ЗЕМЛЯК» НА ЧОРНОМУ МОРІ

Середній десантний корабель "Кіровоград" (попередня назва – СДК-137) входить до складу ВМС України з квітня 1994 року. Корабель збудовано 1970 року в Польщі. Він може брати на борт шість середніх танків, 180 десантників або 350 тонн вантажу. "Кіровоград" – один з трьох десантних кораблів ВМС України. Кораблі цього проекту заслужили на вельми високу оцінку в тих країнах, де їх експлуатували й експлуатують. До переваг цих десантних кораблів відносять конструктивну простоту, малу вартість при побудові й економічність в експлуатації, раціональні принципи розміщення десанту, невеликий склад екіпажу, наявність реактивних установок залпового вогню.

Середній десантний корабель "СДК-137" було закладено 21 квітня 1970 року, а спущено на воду 31 грудня. Восени 1973 року корабель у складі Середземноморської ескадри, маючи на борту підрозділ морської піхоти, перебував у зоні збройного конфлікту між Ізраїлем та Єгиптом (1 – 31 жовтня 1973 року). Під час одного з авіанальотів ізраїльської авіації 16 жовтня комендор "СДК-137" старшина 1 статті П. Грінев вчасно виявив ізраїльський "Фантом", що заходив на бойовий курс для удару по кораблю, відкрив вогонь і збив його. За це моряка нагородили орденом Червоної Зірки. Після розділення Чорноморського флоту в квітні 1994 року корабель відійшов до України, отримавши найменування U-401 "Кіровоград". Уже як український бойовий корабель брав участь у серії міжнародних навчань. Його місцем постійного базування є військово-морська база на озері Донузлав (смт Новоозерне) в АР Крим.

Шефами корабля вже багато років є Кіровоградська міська рада та райони області. (Традицію шефства міст й областей над кожним кораблем українського військового флоту запровадив своїм указом від шостого жовтня 1994 року тодішній президент України Леонід Кучма). Три чверті особового складу "Кіровограда" – уродженці нашого міста й області (передусім, Голованівського району). Делегацію міста та області "кіровоградці" на чолі з командиром корабля капітаном третього рангу Дмитром Коваленком зустріли гостинно. Бо завжди раді своїм шефам – і не лише тому, що приїздять вони не з пустими руками, а й тому, що привозять із собою ще й атмосферу рідного для більшості екіпажу краю. Під час святкування Дня ВМС гості із непідробним захватом спостерігали за морським парадом в донузлавській акваторії. Були вони також присутніми при піднятті на кораблі прапора та привітанні його командиром екіпажу зі святом, яке майже збіглося із сорокаріччям судна та 39-річчям підняття на ньому прапора військово-морських сил (його було піднято 27 червня 1971 року). Екіпаж поздоровив і секретар Кіровоградської міської ради Володимир Слівнов. Він вручив морякам подяки від міської ради і її виконавчого комітету, а старшим матросам Олександрові Скрипнику й Олександрові Мироненку та матросу Сергієві Трояну – цінні подарунки (наручні годинники з гербом Кіровограда). Члени делегації передали морякам і привезені подарунки – малий моторний човен, фарбу, брезент і харчі, надані структурними підрозділами виконавчих органів міської ради, приватними підприємцями Анатолієм Зубченком, Сергієм Щербаком, Геннадієм Масаликіним та керівниками заводу "Ось" Віктором Желтобрюхом і ТОВ "Кіровоградський інструментальний завод "Лезо" Володимиром Мусієнком.

Подякувавши за привітання, Дмитро Коваленко сказав, що постійна увага міста й області до потреб моряків-"кіровоградців" забезпечує на третину плавучість СДК "Кіровоград". Велике значення для екіпажу, за його словами, мають і ті позитивні емоції, які викликають у моряків візити гостей з Кіровоградщини.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Миколи КУЧЕРА

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Нідерланди повинні інвестувати додаткові 19 мільярдів євро для виконання своїх зобов'язань перед НАТО.
Блогер стверджує, що Залужного та Буданова свідомо не додали до останніх рейтингів, оскільки їхня популярність та довіра з боку громадськості зростають.
Дві третини з 2 мільйонів боєприпасів для України, наданих Європейським Союзом, вже були "виявлені", повідомив Сибіга.
Теги