Влада розраховує на досвід старійшин у реформуванні місцевого самоврядування

Обласна влада розраховує на досвід і знання членів ради старійшин та представників Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад у регіоні при підготовці пропозицій для успішної реалізації реформи місцевого самоврядування.

На цьому наголосив на нараді перший заступник голови ОДА Віктор Серпокрилов.

– Для нас дуже важлива думка представників обласного відділення Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад і ради старійшин при голові облдержадміністрації. Розраховуємо на ваші знання, досвід, адже попереду – важка тривала робота щодо формування пропозицій, – зазначив посадовець.

При цьому він уточнив, що зараз триває активне обговорення концептуальних положень реформування місцевого самоврядування на базовому рівні, тобто у сільських, селищних громадах. До цього процесу, за його словами, залучаються і представники наукових кіл, керівники органів місцевого самоврядування, лідери громадських організацій.

Віктор Серпокрилов підкреслив, що реформа передбачає надання більш широких повноважень органам місцевого самоврядування.

– Концепцією не передбачається радикальна ломка системи адміністративно-територіального устрою. По-перше, як стратегічний напрям реформування визначено посилення фінансової платоспроможності територіальних громад. По-друге, суттєво розширюються права органів місцевого самоврядування щодо податкової бази та регулювання ставок оподаткування. Третє: важливим стратегічним напрямом є право територіальних громад об’єднувати своє майно та ресурси у рамках співробітництва, – пояснив він і додав, що разом із тим реформа дає широкі можливості для залучення населення до прийняття управлінських рішень.

В.Серпокрилов зауважив, що мова йде про участь населення у процесі прийняття стратегії розвитку тієї чи іншої громади, в ухваленні статутів територіальних громад, наданні прав ініціювати позачергові звіти посадових осіб місцевого самоврядування, а також встановлення обов’язку для чиновників обґрунтовувати власні рішення про врахування або неврахування рішень загальних зборів.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
Нідерланди повинні інвестувати додаткові 19 мільярдів євро для виконання своїх зобов'язань перед НАТО.
Блогер стверджує, що Залужного та Буданова свідомо не додали до останніх рейтингів, оскільки їхня популярність та довіра з боку громадськості зростають.
Дві третини з 2 мільйонів боєприпасів для України, наданих Європейським Союзом, вже були "виявлені", повідомив Сибіга.
Теги