Контакт з таким «дельфіном» небезпечний для дітей

Спеціалісти головного правління Держпродспоживслужби України в Кіровоградській області заборонили продаж дитячої іграшки китайського виробництва «дельфін», яка є небезпечною для здоров’я дитини.
Фігурка підводна «Дельфін» реалізувалася в мережевому магазині. Її виробник – Інтекс (INTEX), Китай. У поле зору спеціалістів вона потрапила під час перевірки через те, що не мала маркування. Це стало підставою для проведення експертизи з визначення якості та безпечності іграшок. Під час випробувань було встановлено, що фігурка не відповідає вимогам технічного регламенту безпечності іграшок, адже для її виготовлення використано матеріали, що є небезпечними і становлять серйозну загрозу для дитини.
Довідково. Оновлений технічний регламент безпеки іграшок, затверджений постановою Кабміну 28 лютого 2018 року № 151, набув чинності у серпні цього року. Дія техрегламенту поширюється на продукцію, яка розроблена або призначена для використання в грі дітьми у віці до 14 років.
Технічний регламент визначає обов’язки виробників, імпортерів, розповсюджувачів іграшок; вимоги з безпеки іграшок; питання, пов’язані зі складанням декларації про відповідність та нанесенням маркування; положення про здійснення державного ринкового нагляду та інше.
Виробник дитячих іграшок повинен обов’язково вказувати свою контактну адресу на самому виробі або його упаковці. Якщо іграшка привезена з-за кордону, то на її упаковці повинна розміщуватися адреса імпортера.
Виробник також повинен скласти декларацію відповідності іграшки вимогам безпеки. При цьому іграшки повинні містити знак відповідності технічним регламентам і застереження з приводу віку, з якого їх безпечно використовувати.
Крім того, на кожну іграшку повинна складатися технічна документація, в якій вказуються всі здійснені виробником заходи для забезпечення безпечності виробу.
Перед введенням в обіг виробники повинні проводити аналіз хімічних, фізичних, механічних, електричних небезпек, загоряння, гігієнічних і радіоактивних небезпек, які може становити іграшка, а також оцінювати потенційний вплив таких небезпек на дітей.

Читайте також