Мовою плаката

Наближається день, коли буде підбито підсумки конкурсу патріотичного плакату "За незалежність України!", який навесні ініціював Кіровоградський художньо-меморіальний музей О.Осмьоркіна і взяти участь у якому виявила бажання місцева молодь, котра обрала професії, пов’язані із образотворчим мистецтвом.

Це, зокрема, студенти художньо-графічного відділення мистецького факультету КДПУ ім. В. Винниченка під керівництвом викладача члена Національної Спілки майстрів народного мистецтва України Лариси Гарбузенко та Кіровоградського будівельного коледжу (які навчаються за спеціальністю "Архітектурне проектування та внутрішній інтер’єр") на чолі з викладачем членом Національної Спілки архітекторів України Тетяною Пенязь.

Зазвичай плакат – це реакція на хвилюючі події чи явища сучасності, виражена в гострих простих мистецьких формах і образах. Події останніх двох років сприяли відродженню художнього мистецтва плакату, яке свого часу витіснила була тривіальна реклама, торгова і політична. І, незважаючи на фактичну відсутність в широкому вжитку аналогів плаката ідеологічного спрямування, студенти, виявивши свій творчий потенціал і художній хист, достойно справилися з завданням.

Побачити їхні твори можна в нашому музеї. Це тридцять плакатів, які умовно можна поділити на три групи за тематичними напрямками – політичні, освітньо-культурологічні та сюжетні. Умови конкурсу не обмежували учасників у виборі технік виконання – гуаш, аплікація, комп’ютерна і станкова графіка, фотоколаж, головне, щоб образи творів сприяли утвердженню героїчних сторінок історії боротьби за незалежність України та популяризації ідеї національного патріотизму. Цікавим стало використання у втіленні творчих задумів техніки витинанки. Декоративність і чіткість форми цього старовинного мистецтва стала в нагоді для сучасних форм плакату. На наших очах відбулося органічне входження національної традиції в реалії інформаційного нанотехнологічного ХХІ століття.

Виставка експонуватиметься до 15 вересня 2015 року, саме в цей день і буде оголошено переможців конкурсу. Їх визначатиме компетентне журі у складі викладачів спеціальних дисциплін вище згаданих навчальних закладів, а також відомих кіровоградських художників – членів Національної Спілки художників України та наукових співробітників музею.

Особливістю конкурсу має стати визначення переможця глядацьких симпатій за результатами голосування відвідувачів музею. Тож запрошуємо всіх кіровоградців та гостей міста до музею.

Андрій НАДЄЖДІН,
заслужений художник України, провідний науковий співробітник художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна

Читайте також