Купатися в Інгулі можуть тільки камікадзе

- На пляжах облаштовані приватними фірмами місця для масового відпочинку, але купатися на них заборонено, - підкреслив під час прес-конференції головний лікар Кіровоградської міської санепідстанції Іван Касьяненко. - Справа в тому, що у воді виявлено збудники кишкових інфекцій та гельмінти. З самого початку відкриття пляжного сезону ми встановили на всіх пляжах таблички із забороною купання, однак, на жаль, зважають на них далеко не всі.

Крім кишкових інфекцій та глистів на любителів поплюхкатися у ставковій чи річній воді чатує ще одна небезпека - лептоспіроз. "ВГ" уже повідомляла в одному з минулих номерів про те, що нинішнього року від лепоспірозу помер 53-річний кіровоградець, який поранився під час ловлі риби на Лелеківському водосховищі. За словами завідуючої епідвідділом міської санепідстанції Наталі Дьяченко, чоловік, хоча і має вищу освіту, звернувся до медиків надто пізно - на восьмий день після прояву перших симптомів, хворий помер через кілька годин після того, як його доставили в лікарню. А нещодавно із діагнозом "лептоспіроз" госпіталізовано ще одного жителя обласного центра - теж любителя рибної ловлі на Інгулі. Як зізнався сам хворий, він заходив босоніж у воду, й, вірогідно, отримав мікротравму, на яку не звернув увагу і не обробив антисептиком. Зараз він проходить курс лікування.

Учасники прес-конференції порадили кіровоградцям бути обачнішими, не купатися у невстановлених для цього місцях, бути обережними під час рибної ловлі, не пити річкову чи ставкову воду, не мити нею продукти харчування, руки, а при перших же ознаках занедужання після відпочинку біля води звертатися до лікарів. Як у випадку зі сказом, ботулізмом, підкреслив головний лікар Кіровоградської обласної санепідстанції Федір Чорний, чи одужає хворий - у першу чергу залежить від того, наскільки вчасно він звернеться за медичною допомогою.

Також учасники прес-конференції розповіли журналістів про те, які заходи вживаються для попередження поширення лептоспірозу. Так, усі КРЕПи та ЖЕКи уклали угоди зі спеціалізованим підприємством та регулярно проводять дератизацію підвальних приміщень у житлових будинках. Крім того, нинішнього року вперше в міському бюджеті закладено 28 тисяч гривень на обробку придомових територій та контейнерних майданчиків. Розглядається можливість виділення коштів на дератизацію територій пляжів, парків та скверів.

До речі, рознощиками сказу та лептоспірозу є не лише звичайні, а й летючі миші, які останнім часом, мабуть, зважаючи на спекотну погоду, проявляють особливу активність. Трапляються випадки, вони навіть залітають у приміщення під час провітрювання. Фахівці СЕС застерігли, що в жодному разі не можна брати летючу мишу в руки, адже вона є рознощиком багатьох серйозних інфекційних захворювань: краще накрийте її простирадлом і викиньте у відкрите вікно.

Читайте також