Про особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання йшлося під час «круглого столу», що провели у приміщенні Кіровоградської міської ради спеціалісти обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
П’ятий рік в окремих областях України і четвертий – в усій державі існує така форма оцінювання знань абітурієнті, як зовнішнє незалежне оцінювання. За його результатами відбувається прийом вступників до вищих навчальних закладів. «Круглий стіл» став початком підготовки проведення в обласному центрі ЗНО 2012 року. Директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов розповів про торішні результати оцінювання, вказавши, що представники Кіровоградщини не спромоглися на високі бали. А передували у цій справі абітурієнти Львівської, Івано-Франківської областей і Києва. Однак наведені посадовцем факти не мають спонукати до якихось організаційних висновків, а лише дають можливість педагогам побачити, яких знань їхні випускники недоотримали. І надалі – поліпшити рівень свого викладання.
Президент Кіровоградської асоціації «Громадські ініціативи» Любов Лук’янцева та директор ЗОШ № 24 Ірина Самохвал звернули увагу присутніх на щороку більшу кількість пільговиків, які потрапляють до ВНЗ без проходження зовнішнього незалежного оцінювання. Через це до вищих навчальних закладів не потрапляють навіть ті випускники, які здобувають на ЗНО ледь не максимально можливі двісті балів. Тож, аби змінити ситуацію (щоби абсолютно всі абітурієнти вступали до ВНЗ за результатами зовнішнього незалежного оцінювання), громадські організації разом з батьками випускників мають ініціювати перед законотворцями й чиновниками Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України внесення змін до порядку проведення ЗНО.
Анатолій Анісімов повідомив, що перед основною сесією оцінювання, яка розпочнеться із середині травня, у березні відбудеться платне пробне ЗНО. Протягом двох днів у пунктах оцінювання щонайбільше можна буде скласти тренувальні іспити з двох предметів, за кожен з яких доведеться викласти по 84 гривні. Однак усі охочі зможуть також отримати тестові завдання і з інших предметів, які входять до переліку ЗНО. Випускники-пільговики матимуть змогу пройти безкоштовно тестування з одного предмета (щоправда, про це перед ОРЦОЯО має поклопотатися їхнє освітянське керівництво).
Зареєструватися для проходження необов’язкового пробного ЗНО абітурієнти з Кіровограда й області зможуть протягом листопада на сайті Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти. Для проходження ж обов’язкового для вступників до вищих навчальних закладів ЗНО під час основної його травневої сесії випускник повинен буде знову зареєструватися протягом січня – лютого наступного року вже на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. А зареєструвавшись, діяти за вказівками, які отримуватиме від спеціалістів центру.