У корупції звинуватили минулого літа працівники облуправління СБУ помічницю одного із суддів Олександрійського міськрайонного суду. Недавно справу стосовно неї розглянув Ленінський райсуд Кіровограда.
Ось як описано в його постанові вчинок користолюбної чиновниці і те, що йому передувало. Наприкінці червня нинішнього року працівникам ДАІ в Олександрії трапився місцевий юнак, який напідпитку керував мопедом. Як водиться, було складено протокол про порушення Правил дорожнього руху. Невдовзі порушника викликали до міськрайсуду. Прибувши у призначений час до храму Феміди і з’ясувавши, де знаходиться кабінет такого-то судді, хлопчина зайняв стілець у його приймальні. Начуваний про чималі штрафи, які застосовуються до любителів їзди під градусом, він нервово м’яв картуза.
Душевний неспокій відвідувача помітила жінка, яка господарювала в приймальні. Невдовзі між ними зав’язалася розмова. Дізнавшись про правопорушення, інкриміноване юнакові, чиновниця висунула йому вимогу платити їй гроші. І, написавши на клапті паперу число 1200, запитала: "Ти поняв?"
Той, ясна річ, зрозумів, що треба шукати 1200 гривень. Залишивши господарці приймальні паспорт (вона наполягла на цьому), він вийшов. А помізкувавши на самоті, вирішив, що це забагато, і повернувся до вимагачки. А та вже жадала 1800 гривень. Щоправда, пообіцяла, що гарантує винесення судом рішення про його невинуватість. Хлопчина сказав, що згоден, і залишив будинок правосуддя.
Через тиждень він прийшов сюди ж із 200 доларами США та 200 гривнями. Та, коли спробував вручити чиновниці ці гроші, почув рішучу відмову. Виявляється, вона бере лише в гривнях. Тож юнак вирушив на ринок шукати валютний пункт. А через півгодини повернувся і сказав: "Не знайшов".
Довелося чиновниці переступити через свої патріотичні принципи і взяти частину жаданої суми в ненависних їй доларах. Невдовзі юнак отримав скріплену судовою печаткою копію постанови про те, що працівники ДАІ помилково притягнули його до відповідальності за порушення Правил дорожнього руху.
Та хлопчина, очевидно, перш ніж дати працівниці суду гроші, розповів про стосунки з нею працівникам місцевого відділу СБУ. Інакше як би вони про це дізналися?
Кримінальної справи стосовно помічниці судді Олександрійського міськрайсуду не вийшло, її звинуватили у вчиненні корупційного правопорушення. І от Ленінський райсуд оштрафував її за це на 2040 гривень.
Щоправда, з його рішення не зрозуміло, яка роль у цій історії судді Олександрійського міськрайсуду, помічниця котрого попалася на здирництві. У рішенні Ленінського райсуду нічого не згадується про те, що цей служитель Феміди проводив судове засідання у справі про порушення згадуваним водієм мопеда Правил дорожнього руху, проте факт існування судової постанови про визнання цього юнака невинуватим не підлягає сумніву. Невже помічниця судді сама винесла постанову іменем України?