Знайшлися бажаючі купити готель «Київ»

Красномовним показником результативності роботи влади є наповненість міського бюджету. Міський голова Олександр Саінсус під час прес-конференції звернув увагу на те, що за підсумками восьми місяців нинішнього року, порівняно з відповідним періодом минулого, на 24 відсотки збільшилися надходження до міської казни від податку на доходи фізичних осіб, на 46 відсотків зросла плата за землю.

Серед підприємств та галузей, які дали найбільше коштів до міського бюджету, міський голова назвав «Креатив», «Ятрань», «Гідросилу» та «Червону зірку», освітянську галузь, вищі навчальні заклади міста. Водночас є проблеми з наповненням бюджету розвитку. Олександр Саінсус пояснив, що основну ставку міська влада, як і в попередні роки, зробила на продаж готелю «Київ». Однак через ряд причин (висока ціна об’єкту, фінансова криза й таке інше) цього зробити не вдалося. На сьогодні вартість об’єкта знижена до 36 мільйонів гривень, за словами міського голови, знайшлися бажаючі його викупити, однак за умови, що всі орендарі готелю виселяться. Переговори тривають, однак остаточного рішення не прийнято.

Щодо витратної частини, міський голова підкреслив, що левова частка коштів йде на утримання освітянської та медичної галузей. Вчителі і медики своєчасно отримують заробітну плату, відпускні. Завершено будівництво нового корпусу школи №2, його оснащено сучасними меблями, відкрито актовий й спортивний зали. Капітально відремонтовано й спортивний зал школи №25, у навчальних закладах полагоджено системи опалення, покрівлі. Закуплене медичне обладнання на 400 тисяч гривень, відкрито соціальні аптеки на базі пологового будинку №1, Кіровоградської лікарні швидкої медичної допомоги та обласної лікарні. Для станції швидкої медичної допомоги придбано машину «швидкої», яку буде вручено під час урочистостей з нагоди Дня міста.

Триває реалізація акції «Купуй кіровоградське», у рамках якої відкриваються відділи товарів місцевого виробництва на ринках міста, досягнуто домовленостей із власниками мережі гіпермаркетів «Епіцентр» щодо продажу у них наших товарів (якщо на початку переговорів, що вела міська влада, у них реалізовував свою продукцію лише одне підприємство – цегельний завод, то на сьогодні їх уже шість). Триває робота над створенням єдиного центру адміністративних послуг Нагадаємо, що Кіровоград – одне із трьох міст, в яких реалізуватимуться пілотні проекти зі створення таких центрів за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Вживаються заходи щодо поліпшення якості обслуговування у сфері пасажирських перевезень – зокрема, уже в цьому місяці буде розпочато обстеження пасажиропотоків у громадському транспорті, відшукуються можливості для залучення в місто транспорту великої місткості.

Поки що проблемним питанням залишається ремонт доріг. Причина, за словами Олександра Саінсуса, полягає в тому, що змінилася схема фінансування цієї галузі за рахунок транспортного збору, який нинішнього року розподілявся профільним міністерством у ручному режимі (наступного року механізм мають змінити). Однак минулої п’ятниці нарешті було проведено тендер на капітальний ремонт доріг, тож найближчим часом роботи мають розпочатися на проспекті Винниченка, а згодом – на Кропивницького, 50 років Жовтня та Волкова. Відремонтовано за літо за сучасними технологіями 16 покрівель, роботи тривають.

У сфері благоустрою, зазначив Олександр Саінсус, міська влада має намір після реконструкції парку Ковалівського взятися за наведення ладу в інших місцях відпочинку (скверах Центральному, Павлика Морозова, Слави та інших). У найближчих планах – й модернізація мережі зовнішнього освітлення на вулиці Карла Маркса.

Читайте також