Жінкам – особлива увага

Одним з найважливіших рішень у житті сучасної жінки є вибір місця роботи. На сьогодні зусилля держави спрямовані на поліпшення становища жінок на ринку праці та їхній соціальний захист, і служба зайнятості є надійним помічником для жінок, які бажають бути успішними, знайти роботу відповідно до професійних інтересів та уподобань.

Які кроки запроваджує служба зайнятості, аби допомогти жінкам самореалізуватися у професійній діяльності? Насамперед, проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота стосовно можливості реалізації кожною людиною конституційного права на соціальній захист у сфері зайнятості; соціальних послуг, що надає служба зайнятості; законодавства з питань праці та умов страхування на випадок безробіття тощо. Завдяки активним заходам сприяє у працевлаштуванні, в тому числі на новостворені робочі місця, організовує громадські та інші роботи тимчасового характеру, направляє на професійне навчання на замовлення роботодавців під конкретні робочі місця як у навчальних закладах, так і безпосередньо на виробництві.

У Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості жінок – 59 відсотків від загальної чисельності зареєстрованих громадян. Лише у січні – травні 2014 року працевлаштовано майже 900 жінок, серед яких більш ніж кожна друга – безробітна. Сорок сім жінок взяли курс на відкриття власного бізнесу, скориставшись одноразовою виплатою допомоги по безробіттю для започаткування підприємницької діяльності, зокрема у сфері торгівлі та побуту, громадського харчування, вирощування сільськогосподарських культур тощо.

Активну участь жінки беруть у громадських та інших роботах тимчасового характеру. Вони надають соціально-побутові послуги особам похилого віку, хворим та інвалідам, а також залучаються до робіт із благоустрою та озеленення територій населених пунктів. З початку року 380 жінок взяли участь у таких роботах.

Значна увага приділяється й підвищенню їхньої конкурентоспроможності шляхом професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації. В січні – травні цього року за сприяння центру зайнятості направлено на навчання 293 мешканки міста та району, які оволодівали професіями, актуальними на місцевому ринку праці, а саме: продавець, контролер газового господарства, підприємець, швачка, оператор зв’язку тощо.

Активна життєва позиція та бажання самоствердитися у сучасному житті є важливим чинником у реалізації гендерної політики нашого суспільства. І державна служба зайнятості завжди є надійним помічником для представниць прекрасної половини людства в питанні трудової адаптації та професійного становлення.

Читайте також