Змінювати топоніми у паспортах громадяни не зобов’язані

Рік тому повноваження у сфері реєстрації місця проживання особи було передано місцевому самоврядуванню. Створено відповідний виконавчий орган і в міській раді Кропивницького – відділ реєстрації місця проживання особи. Очолює його Катерина Струк, яка розповіла журналістам про результати річної діяльності підрозділу та плани на рік нинішній.
– Для зручності громадян, які проживають у багатоповерховій забудові, було передбачено, що співробітники відділу прийматимуть їх на території житлово-експлуатаційних організацій міста, що дасть змогу забезпечити оперативність та своєчасність надання таких послуг, – відзначила Катерина Струк. – У той же час, для мешканців приватного сектору відсутня територіальна прив’язка до пунктів прийому громадян спеціалістами відділу. Вони можуть звертатися до найближчого чи найзручнішого для себе.
За інформацією Катерини Струк, відділ реєстрації проживання особи міської ради надає такі адміністративні послуги, як реєстрація місця проживання фізичних осіб та малолітніх дітей, зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб, видача довідки про реєстрацію місця проживання та внесення змін до паспортів при перейменуванні вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць.
Згідно зі статтею 11-1 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, за реєстрацію місця проживання та зняття з реєстрації місця проживання сплачується адміністративних збір – у разі звернення особи протягом встановленого Законом строку він становить 13,60 гривень. А у разі звернення особи з порушенням встановленого строку – 40,80 гривень. До відділу реєстрації місця проживання особи з питань реєстрації місця проживання та реєстрації місця проживання малолітніх дітей з квітня по грудень 2016 року звернулася 9161 особа, з січня по березень 2017 року – 2622 особи.
Також Катерина Струк повідомила, що з ініціативи відділу в Кропивницькому впроваджено нову послугу, яка користується попитом у батьків новонароджених дітей одночасна реєстрація місця проживання новонародженої дитини та видача свідоцтва про її народження. Цією послугою в цьому році вже скористалося 2295 громадянам. Відповідно до так званого закону про декомунізацію, у нашому місті відбувається перейменування вулиць, також перейменовано і сам обласний центр на Кропивницький. Тож до відділу масово звертаються громадяни щодо внесення відповідних змін до паспортів. Ці зміни вносяться безплатно, при цьому закон не зобов’язує особу це робити, а лише за бажанням. На даний момент змінили назву міста у своїх паспортах 2930 мешканців. А із січня по березень з проханням змінити топоніми у паспортах звернулись 1232 особи.
– На даний час основним завданням відділу є створення реєстру територіальної громади та підключення до Єдиного державного демографічного реєстру, повідомила Катерина Струк. – На сторінці офіційного веб-сайту Державної міграційної служби України 2 червня 2016 року було створено реєстр територіальної громади Кропивницького, і туди вже вноситься необхідна інформація.
А для покращення обслуговування громадян найближчим часом у відділі буде встановлено термінал для оплати адміністративного збору банківськими картками.

Читайте також