Інноваційні технології не стоять на місці, і 3G інтернет, який здавався неймовірно швидким, поволі відходить у минуле. На його місце приходить стандарт 4G, який відкриває для українців ще більше можливостей. В Україні він з'явився у минулому році, але далеко не всі власники мобільних гаджетів знають про особливості та переваги нового інтернету, і не поспішають переходити на новий формат. Отже, що таке 4G та чому варто почати користуватись ним прямо зараз?
Що таке 4G
Скорочення 4G походить від англійського fourth generation – четверте покоління. Перша мережа почала працювати ще у 2009 році у Швеції – з тієї пори і почалась подорож нового стандарту по всьому світу.
В Канаді будується найглибша в світі мобільна мережа – коли роботи будуть завершені, смартфонами можна буде користуватись на глибині 3-х кілометрів.
Переваги 4G
Основні його переваги – велика швидкість передачі даних та стабільне з'єднання. Інша назва, яку можна побачити в деяких моделях смартфонів (переважно тих, які працюють на базі IOS) – LTE. Нова технологія дозоляє завантажувати контент у 16 разів швидше у порівнянні із 3G, що відкриває для користувачів наступні можливості:
- музичний трек завантажується за 1 секунду;
- відеоролик у форматі HD – за 5-10 секунд;
- грати в мережеві ігри можна безперебійно, не чекаючи відгуку від сервера;
- відео конференції проводяться без затримок, з якісною картинкою та зв'язком, незалежно від місцезнаходження співрозмовників.
Відмінності 4G і 3G
Відмінність 4G полягає в тому, що дані передаються безпосередньо від абонента до абонента без використання контролерів, які суттєво гальмують процес, завдяки чому досягається велика швидкість пеердачі. Ціна 4G інтернета буде не вищою за 3G, тому користуватись ним зможуть усі власники гаджетів.
4G для українців
Найчастіше українці задають два основних питання – де і як можна користуватись інтернетом нового покоління. Якщо давати короткі відповіді, то вони будуть звучати наступним чином: будь-де з будь-якого нового пристрою.
Де можна користуватись
На разі користуватись інтернетом 4G можна у всіх великих містах, починаючи від Ужгорода, закінчуючи Харковом. У більшості маленьких населених пунктів покриття з'явиться уже в найближчий час – оператори обіцяють, що у 2020 році новий формат буде доступний 90% населення України. А ще одна перевага полягає в тому, що інтернетом 4G можуть користуватись багато людей в один і той самий момент – наприклад, під час футбольного матчу чи концерту. Застарілі стандарти при великому скупченні людей «підвисають» або взагалі відключаються.
Які гаджети підтримують
Питання, як перевірити, чи підтримує телефон 4G, цікавить усіх, хто слідкує за розвитком нових технологій. Відповідну інформацію можна знайти на сайтах виробників смартфонів та в інструкціях до гаджетів. Останнє покоління мобільного зв'язку підтримують:
- всі Айфони, починаючи з 5-ої серії;
- моделі Самсунг, які вийшли на ринок після 2016 року;
- переважна більшість пристроїв 2018-2019 року, включаючи бюджетні моделі.
Деяким користувачам прийдеться не тільки придбати смартфон, який підтримує новий стандарт, але й замінити SIM-карти, що можна зробити у будь-якому відділені оператора.
Якщо ваш смартфон підтримує формат 4G, сміливо користуйтеся новою технологією. Навіть якщо ви вийдете за межі покриття, ваш пристрій просто перейде повернеться до формату 3G, тому ви не ризикуєте втратити інформацію чи зв'язок з близькими людьми.