Гості разом із вдовою Героя Ганною Олексіївною та представниками громадських і ветеранських організацій ознайомились з експозицією музею історії школи. Тут здобувало освіту чимало відомих кіровоградців, з її стін вийшли три Герої Радянського Союзу – крім Григорія Куроп’ятникова, Ізраїл Фісанович та Василь Колісниченко. В школі свято шанують цих людей. Ось і до дня народження Григорія Куроп’ятникова учні та педагоги підготували літературно-музичну композицію "Подвиг довжиною у життя".
Народився Куроп’ятников 24 січня 1921 року в Єлисаветграді. Після навчання в школі №7 працював токарем на заводі "Червона зірка". Військову службу проходив у прикордонних військах з 1939 року. Закінчив школу озброєння в Севастополі, після чого був направлений на катер "СКА-125" 4-го Чорноморського загону прикордонних суден Українського прикордонного округу.
У Велику Вітчизняну війну загін прикордонних суден був переведений до складу Чорноморського флоту. Григорій Куроп’ятников воював спочатку кулеметником, з вересня 1941 року — командиром відділення мінерів. Брав участь у бойових діях у гирлі Дунаю влітку 1941 року, в обороні Одеси і Севастополя. У грудні 1941 року його катер переданий Туапсинській військово-морській базі, у її складі висаджував десанти на Керченський півострів у грудні 1941 року й евакуював звідти ж розбиті війська Кримського фронту в травні 1942 року, обороняв Кавказьке узбережжя в 1942 році, брав участь у висадці десантів під Новоросійськом у лютому 1943 року.
25 березня 1943 Григорій Куроп’ятников, відбиваючи кулеметним вогнем атаку ворожих літаків у районі села Дивноморського (нині адміністрації міста Геленджик Краснодарського краю), запобіг потопленню катера. У цьому бою був тяжко поранений у груди і голову, втратив ліву руку.
24 липня 1943 року старшині 2-ї статті Григорію Куроп’ятникову було присвоєно звання Героя Радянського Союзу із врученням ордена Леніна і медалі "Золота Зірка".
Із захопленням слухали спогади про Героя учні ЗОШ №7. Ганна Куроп’ятникова пригадала чимало цікавих випадків з життя свого чоловіка, вона сама й досі дружить з екіпажем корабля, який носить ім’я Григорія Куроп’ятникова.
У 1982 році не стало легендарного бійця. Але його ім’я живе у назві кіровоградської вулиці, на ній нещодавно встановлено бюст морякові. Також його ім’я носить корабель.
Міський голова Олександр Саінсус зазначив, що пишається тим, що Григорій Куроп’ятников розпочинав свою трудову біографію на рідному для Олександра Дмитровича заводі "Червона зірка".
Депутат міської ради Геннадій Осетров вручив подарунок вдові Героя та пообіцяв, що проблеми виборчого округу, де розташована ЗОШ №7, буде вирішувати без зволікань. Добрим словом згадали про відомого земляка і представники громадськості, ветерани війни і праці – капітан першого рангу Анатолій Логвиненко, Віктор Лисенко та інші.
До бюста Григорія Куроп’ятникова (неподалік готелю "Турист") вдячні нащадки поклали квіти, а згодом відвідали його могилу, що знаходиться на меморіальному кладовищі на Фортечних валах.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА