ДОЗВІЛЬНУ СИСТЕМУ СЛІД УДОСКОНАЛЮВАТИ КОМПЛЕКСНО І СИСТЕМНО

Як зазначили на нараді адміністратори Кіровоградської міської ради Ольга Шкода та Аліна Горбенко, одним з принципових надбань чинного законодавства України є запровадження видачі документів дозвільного характеру за принципом організаційної єдності, що передбачило створення в регіонах дозвільних центрів та введення посад адміністраторів, основним завданням яких є організація видачі цих документів. Такий дозвільний центр діє і в Кіровограді. В одному приміщенні об’єднані представники дозвільних органів (виконавчої влади, місцевого самоврядування, комунальних служб тощо), які уповноважені видавати дозвільні документи.

Загальна чисельність учасників дозвільного центру на сьогодні – 38, із них 8 – це структурні підрозділи Кіровоградської міської ради, 18 – територіальні органи центральних органів виконавчої влади, представники яких беруть участь у роботі дозвільного центру, 12 – інші учасники, уповноважені, відповідно до законодавства, видавати документи дозвільного характеру. Засідання міського "Діалог-центру" проводяться щовівторка та щочетверга з 9-ї до 12-ї години.

За інформацією Ольги Шкоди, суб’єкт господарювання має право вибору отримання документа дозвільного характеру за зверненням до представників місцевих дозвільних органів, які здійснюють прийом суб'єктів господарювання в дозвільному центрі, або за зверненням до адміністратора. Наявність адміністратора як посередника між заявниками та органами, що видають дозволи, значно спрощує процедуру отримання дозволу і для суб'єкта підприємницької діяльності, і для дозвільного органу.

Аліна Горбенко відзначила позитивну динаміку зростання основних показників роботи дозвільного центру та адміністраторів. Так, протягом останніх 4 років постійно зростає кількість звернень як до дозвільного центру, так і до адміністраторів (порівняно з 2007 роком їх кількість збільшилася майже удвічі). З метою популяризації діяльності дозвільного центру та адміністраторів створено веб-сайт "Дозвільна система міста Кіровограда", на якому розміщена інформація щодо режиму роботи "Діалог-центру", переліку організацій та установ, що здійснюють прийом суб'єктів господарювання в дозвільному центрі, нормативна база. Також є корисні посилання на інші інформаційні сайти та зворотний зв’язок з адміністраторами. Адреса сайту: www.dozvil.kr.ua .

Водночас, зауважила Аліна Горбенко, на жаль, сьогодні місцеві дозвільні органи продовжують практику видачі документів дозвільного характеру поза межами дозвільного центру та без участі адміністратора, що суперечить вимогам законодавства. Також серед проблем, які необхідно розв’язати, адміністратори назвали невідповідність приміщення дозвільного центру вимогам, зазначеним у нормативно-правових документах. Зокрема, дозвільний центр має розміщуватися на першому або другому поверхах будівлі в центральній частині міста або в іншому зручному для відвідувачів місці з розвинутою транспортною інфраструктурою. Крім того, в дозвільному центрі облаштовуються місця для відвідувачів, а також приміщення для збереження документів (архів). На сьогодні ж "Діалог-центр" знаходиться у холі на 4-у поверсі приміщення Кіровоградської міської ради.

Олександр Саінсус зазначив, що лише комплексний та системний підхід до подальшого вдосконалення дозвільної системи та забезпечення якісного функціонування дозвільного центру можуть принципово змінити ситуацію на краще у створенні сприятливого економіко-правового поля для ведення підприємницької діяльності в нашому місті. Порушення у сфері видачі документів дозвільного характеру призводять до того, що підприємцям доводиться іноді місяцями очікувати на отримання необхідного документа або, навпаки, в Кіровограді з’являються малі архітектурні форми, які аж ніяк не прикрашають обласний центр. Олександр Саінсус доручив розглянути можливість створення належних умов для діяльності дозвільного центру в Кіровограді та вивчити досвід роботи подібних центрів в інших містах України, зокрема Вінниці.

Читайте також