Житло на пільгових умовах

Міський голова Олександр Саінсус під час зустрічі з учасниками державної програми забезпечення громадян доступним для них житлом (завдяки здешевленню іпотечних кредитів) запропонував провести реконструкцію першого поверху житлового будинку, що знаходиться на території міської лікарні швидкої медичної допомоги.

Раніше на першому поверсі багатоповерхівки планували розмістити медичну лабораторію. Тепер же потреби в ній лікарня не має. Тому з’явилась можливість переобладнати поверх під квартири. Якщо в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України погодяться віднести таку реконструкцію до реалізації державної програми «Доступне житло», тоді в будівлі при лікарні зможуть оселитися до десяти кіровоградських сімей, які потребують поліпшення умов проживання. Інша будівля, у п’яти квартирах якої можуть також оселитися учасники програми «Доступне житло», знаходиться на вулиці Генерала Жадова, 29.

Нині у програмі «Доступне житло» виявили бажання взяти участь 23 сім’ї з Кіровограда, а кредитувати її – місцеві представництва фінансових установ «Ощадбанк» та «Газбанк». Після обговорення стану справ з реалізацією програми в Кіровограді учасники зустрічі домовилися, що до наступного засідання претенденти на доступне житло обговорять з представниками названих вище банків усі нюанси співпраці в даному проекті.

Механізм здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, унаслідок відшкодування частини відсотків за кредитами, отриманими на будівництво (реконструкцію) чи придбання в об'єктах незавершеного будівництва або не реалізованого замовниками (управителями) в об’єктах, прийнятих в експлуатацію після 2007 року житла (квартири в багатоквартирних житлових будинках, індивідуальні житлові будинки або майнові права на них) полягає в тому, що процентна банківська ставка кредиту, виданого для придбання житла, не перевищує 16% (три з них сплачує громадянин, 13 – держава). Строк кредитування – 15 років з моменту укладення позичальником кредитного договору. Обов’язковий власний внесок позичальника не перевищує 25% вартості житла. Розмір першого внеску може бути зменшеним у разі надання додаткової застави та поруки за кредитним договором відповідно до внутрішніх правил банку. Щомісячний платіж за кредитним договором не повинен перевищувати 50% сукупного середньомісячного доходу сім’ї. Сума часткової компенсації відсотків до щомісячного платежу не входить.

Усім охочим взяти участь у програмі «Доступне житло» слід звертатися до Кіровоградського регіонального управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному будівництву» (вул. Орджонікідзе, 2, кімн. 201, тел. 24-53-82), а також у відділ житла Кіровоградської міської ради (вул. Велика Перспективна, 41, кімн. 101, тел. 24-73-90).

Про програми, які передбачають придбання житла на пільгових умовах, ішлося і днями на зустрічі начальника відділу житла міської ради Валерія Пількіна з керівниками профспілкових організацій кіровоградських шкіл. Розповівши про особливості та державної програм, посадовець попросив профоргів до 1 листопада подати у відділ житла відомості про зміни, які відбулися протягом року у складі сімей та житловому стані працівників, котрі перебувають на квартирних обліках. Це потрібно для формування електронного державного реєстру осіб, які потребують поліпшення житлових умов.

Читайте також