Користь та шкода від кондиціонера

Схоже, що спекотна погода влітку стає нормою навіть для не найспекотніших кліматичних поясів нашої країни. Тому з приходом гарячих літніх місяців загострюється проблема зниження температури повітря і в квартирі, і в офісі, і в автомобілі. А найпопулярніший метод охолодити приміщення – використовувати кондиціонер.

Кондиціонер – це пристрій для охолоджування повітря в житлових або виробничих приміщеннях. Якщо температура повітря в приміщенні, де ми проводимо більшу частину часу, комфортна для життєдіяльності людини, то збільшується працездатність, підвищується настрій, а значить і загальне самопочуття кожного з нас. Безумовно, набагато приємніше і жити, і працювати там, де чисте повітря і комфортна температура. Також відомо, наскільки важко працювати, та й просто перебувати, в нагрітому спекотним літнім сонцем приміщенні. До речі, також некомфортно ми почуваємося і в дуже холодному приміщенні а, тому все має бути збалансовано.

Навіщо потрібен кондиціонер

Комфортно людина почувається тільки тоді, коли існує теплова рівновага, тобто кількість тепла, яке виробляє організм, дорівнює кількості тепла, яке поглинає зовнішнє середовище. Такий баланс для людини в легкому одязі настає при температурі плюс 20–22 °С.

Саме використання професійного кліматичного обладнання приваблює відвідувачів у великі торговельні центри та кафе в спекотні літні дні. Також деякі види техніки вимагають безперервного контролю температури, тому кліматичні установки необхідні в серверних, інтернет-кафе, а також на деяких виробництвах. Кондиціонери сприяють комфортному самопочуттю людини.

Особливо популярними є недорогі фреонові кондиціонери, які контролюють температуру повітря від +18 °С до +28 °С. Також фреонові кондиціонери сприяють очищенню повітря від неприємних запахів і дрібного пилу, вони допоможуть боротися і з підвищеною вологістю в приміщеннях.

На перший погляд, переваги кондиціонера безперечні, але існують деякі моменти, які можуть нашкодити здоров'ю людини. Звичайно, сам по собі кондиціонер не є небезпечним, а створити загрозу здоров'ю він може тільки при неправильній експлуатації. А це означає, що, встановивши кондиціонер у квартирі або в офісі, слід дотримуватися певних правил.

По-перше, не можна сидіти або тривалий час стояти безпосередньо під увімкненим кондиціонером, бо сильний і холодний повітряний струмінь рівнозначний протягові, а значить може спровокувати застуду.

Крім того, важливо пам'ятати про те, що в особливо спекотні дні різниця температури повітря на вулиці і в приміщенні не повинна бути більше 7 °С, а якщо за вікном не особливо спекотно, то різниця температур повинна бути всього в 4–5 °С. Це важливо пам'ятати, тому що захворіти може насамперед той, хто піддає свій організм різкій зміні температур.

Іншим не менш важливим правилом є регулярне чищення кондиціонера: накопичений у кондиціонері пил осідає на фільтрах і, засмічуючи їх, може потрапляти в повітря. А повітря з неочищених фільтрів кондиціонера може стати причиною алергічних реакцій, які можуть проявлятися у вигляді сльозотечі, дертя в горлі, шкірних висипань, металевого присмаку в роті. Тому особливо ретельно ставитись до очищення кондиціонера повинні люди, які схильні до алергічних реакцій або страждають від бронхіальної астми.

Важливо розуміти, що не варто через забобони відмовлятися від приладів, здатних поліпшити наше життя. Але, як і всю іншу техніку, кондиціонери потрібно використовувати правильно, а значить треба навчитися дотримуватися деяких рекомендацій.

По-перше, оцініть необхідність застосування додаткових засобів, що поліпшують мікроклімат у приміщеннях. Чи не є ваше бажання мати кондиціонер тільки даниною моді? У цьому випадкові краще придбати щось більш потрібне і корисне, щоб не навантажувати себе зайвими турботами.

Вирішивши придбати кондиціонер, обов'язково проконсультуйтеся з професіоналом, який допоможе вибрати вам оптимальну техніку. Придбавши кондиціонер, намагайтесь якомога повільніше змінювати температурний режим у будинку.

Необхідно регулярно проводити санітарну обробку і зміну фільтрів у кондиціонері. Постійно тримайте під контролем температуру повітря в приміщеннях, намагайтеся дотримуватися допустимої різниці температур між повітрям всередині і зовні будівлі.

НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області

Читайте також