Затвердили пільги, дозволили торгувати та перейменували дві вулиці

Перше засідання 48-ї сесії Кіровоградської міської ради було емоційним і водночас плідним – депутати прийняли ряд рішень, важливих для громади.

Перед його початком до присутніх у залі звернулась мешканка будинку №25 на вулиці 50 років Жовтня Людмила Горбенко із проханням припинити торгівлю у наметах, розташованих вздовж тротуару біля цієї багатоповерхівки. Мовляв, все захаращено, торговці починають сходитись ще до шостої години ранку, і ні тобі спокою, ні порядку. Жінка прийшла на сесійне засідання разом із групою підтримки з числа жильців того ж таки будинку, і люди були налаштовані досить рішуче. Не менш рішучими були і представники підприємницької спільноти, які ще з 2000 року торгують під цим будинком. Казали, що нині досить скрутно виживати: оренда – висока, податки – великі, а їм потрібно годувати свої родини. Від імені торговців говорила Надія Іванченко. Її підтримувало близько десятка жіночок, які потім, коли депутати з першого разу не затвердили дислокацію торговельних наметів, влаштували під час перерви у коридорах міської ради мало не мітинг.

Але то було згодом. Спочатку вшанували пам’ять загиблих у бойових діях на сході країни воїнів-кіровоградців – захисників України. Розгляд порядку денного депутати розпочали традиційно із депутатських запитів. У міжсесійний період їх надійшло більше тридцяти. І всі вони стосувались надання матеріальної допомоги на лікування малозабезпеченим кіровоградцям. А депутат Павло Топчій звернувся до своїх колег з іншою проблемою. Він нагадав присутнім, що з першого червня цього року вступає у силу закон, яким 80 відсотків пільговиків позбавляються права безкоштовного проїзду у громадському транспорті. Тож він закликав створити робочу комісію, яка розгляне можливості збереження пільг для соціально не захищених категорій населення, надання їх учасникам антитерористичної операції та школярам. Загалом, пропозицію підтримали, але головуючий на сесії – секретар міської ради Іван Марковський зазначив, що хоч питання і слушне, але спочатку потрібно буде знайти кошти для відшкодування витрат перевізникам, адже держава вже планує забрати у місцевих бюджетів податок на реалізацію підакцизних товарів, який міг би допомогти реалізувати цю ініціативу.

Також депутати внесли зміни до комплексної програми підтримки учасників антитерористичної операції в східних областях України та членів їх сімей, відповідно до яких родини кіровоградських військовослужбовців, які несуть службу в зоні АТО (чи вже повернулися з війни), отримуватимуть щомісячну компенсацію на сплату комунальних послуг – 500 гривень. Для забезпечення такою компенсацією у бюджеті на 2015 рік додатково передбачили один мільйон гривень.

А щоб питання соціального захисту захисників Вітчизни вирішувались більш оперативно, Іван Марковський запропонував ввести по одній штатній одиниці до відділу соціальної підтримки населення та юридичного управління міської ради за рахунок скорочення посади заступника міського голови.

Також депутати прийняли рішення про перейменування вулиць Фрунзе та Новоросійської. Відтепер вони носитимуть імена загиблих героїв-кіровоградців – капітана першого рангу Юрія Олефіренка та підполковника Романа Майстерюка відповідно.

На репліки деяких представників депутатського корпусу “треба вивчити історичні традиції! Не треба поспішати!”, член топонімічної комісії та виконавчого комітету Сергій Запорожан запросив усіх депутатів міської ради взяти участь у громадських слуханнях щодо нової концепції перейменування вулиць (вони відбудуться дев’ятого квітня).

Питання про затвердження дислокації торговельних наметів з першого разу, як уже зазначалося вище, не підтримали. Але після жвавого спілкування із підприємцями та головами депутатських фракцій і груп було вирішено повернутись до його розгляду. Із закликом підтримати його звернувся до своїх колег і депутат Сергій Табалов. Мабуть, сльози жіночок-підприємців таки справили враження на народних обранців, і вони проголосували “за”. Дислокація 36 торговельних місць затверджена ще на п’ять років без права передачі їх іншим суб’єктам господарювання. Крім того, для власників яток будуть введені додаткові умови щодо забезпечення належного санітарного стану території. На ринку має працювати біо-туалет і бути встановлений контейнер для збору сміття.

На цьому в роботі 48-ї сесії міської ради оголошено перерву.

Читайте також