Цьогоріч у Кропивницькому за сприяння міської ради вперше закупили послуги соціальної профілактики. Їх надають людям, які відбули чи відбувають нині покарання у місцях позбавлення волі, в центрі пробації, щоб вони стали повноціннними членами суспільства.
17 жовтня журналісти відвідали такий центр, ознайомились з його роботою та зрозуміли, наскільки важливо таким особам отримати весь спектр соціальних та юридичних послуг для повноцінної адаптації у житті.
На Кіровоградщині ця ініціатива інноваційна, вперше підтримана міською радою Кропивницького. І є необхідність її втілювати у майбутньому.
У центрі пробації, де перебувають на обліку засуджені, впроваджується перспективна схема виконання покарання, поєднана з допомогою, підтримкою і мотивацією до змін без вилучення людини із суспільства.
Соціальний консультант БО «100 відсотків життя. Кропивницький» до кожного клієнта знаходить підхід. За необхідності залучає юриста та психолога. А, як показує статистика за дев’ять місяців втілення соціальної послуги, потреба в цьому є неабияка. До того ж, соціальний консультант консультує клієнтів за моделлю «рівний – рівному», яка завжди ефективніша.
– Приємно, що міська влада готова інвестувати кошти у соціальну сферу, – зазначив виконавчий директор БО «100 відсотків життя. Кропивницький» Костянтин Данильченко. – На це з міського бюджету було виділено 130 тисяч гривень. Центр успішно запрацював, і з березня цього року ми вже надали понад 160 послуг.
За словами координатора пенетенціарного напрямку Олександра Камінського, до кожного клієнта центру обирають підхід.
Двічі на тиждень соціальний працівник проводить консультації із клієнтами щодо профілактики небезпечних хвороб, допомагає із працевлаштуванням. Якщо необхідна допомога інших фахівців, їх залучають. Наприклад, цьогоріч працював психолог, який провів 48 консультацій з адаптації серед засуджених, котрі потрапили у складні життєві ситуації. Юрист надав 58 правових консультацій.
До заходу також долучилися секретар міської ради Андрій Табалов та депутат міськради Олег Краснокутський, яких було відзначено подяками за плідну співпрацю та розуміння важливості проблеми повернення до повноцінного життя колишніх засуджених.
– Попередньо ми провели низку зустрічей із представниками, які надають послуги соцпрофілактики. Для міської влади – це новий досвід. На мою думку, громадяни, які були за ґратами або там нині перебувають, опісля можуть бути повноцінними членами суспільства. А цьому треба всебічно сприяти. Дякую за співпрацю БО «100 відсотків життя. Кропивницький». Ваша організація робить вагомий внесок у безпеку нашого міста та дає людям, які переступили закон, шанс на реабілітацію і повноцінне життя. Завдяки напрямку «Соціальна профілактика» у громаду повертається повноцінна людина, яка не порушує законодавство, працює, сплачує податки, створює сім’ю. На закупівлю послуги соціальної профілактики міська влада цьогоріч виділила 130 тисяч гривень, а громадська організація успішно їх реалізувала. Я вважаю, що це яскравий приклад плідної співпраці влади і громади. Разом змінюємо наше місто на краще! – зауважив Андрій Табалов.
Справді, тема адаптації до нормального життя людей, які свого часу переступили закон, досить непроста для суспільства. Та активісти БО «100 відсотків життя. Кропивницький» роблять свій внесок, щоб засуджені не вчиняли повторно злочинів, щоб було безпечно ходити вулицями міста...