З вівторка подавайте проєкти на конкурс «Громадський бюджет−2022»



«Вечірка» вже повідомляла, що у Кропивницькому першого червня розпочнеться прийом проєктів громадських ініціатив для участі у конкурсі «Громадський бюджет-2022». Триватиме він до 30 червня. Про це детальніше розповідає заступник кропивницького міського голови депутат фракції «Слуга народу» Михайло Бєжан.

– Конкурс проєктів «Громадський бюджет-2022» – це можливість кожного жителя міста долучитися до освоєння коштів на користь громади, запропонувавши свої ідеї. І у разі перемоги обрана проєктна пропозиція буде реалізована за кошти громадського бюджету у наступному році, – розповідає Михайло Бєжан. – Цього року проєкти поділяються за двома категоріями – малі і соціального спрямування із обсягом фінансування 85% та 15% відповідно від загальної суми громадського бюджету у п’ять мільйонів гривень. Відсутня цього року категорія «великі». Справа в тому, що ми проаналізували проблеми, які виникають на шляху реалізації проєктів-переможців категорії «великі», основною з яких є те, що після виготовлення кошторисної документації вартість реалізації проєктів суттєво зростає і в три, і більше разів перевищує заявлену. Координаційна рада вирішила внести пропозиції щодо змін до Положення про громадський бюджет міста Кропивницького. Ці зміни підтримали депутати міськради і визначились з двома категоріями проєктів на 2022 рік.

Член координаційної ради з питань громадського бюджету Яна Вічірко сказала, що нереалізовані проєкти підривають довіру громадян до самого конкурсу. На 2021 рік на сайті міської ради, з її слів, зареєстрували 50 малих та 5 соціальних проєктів.

– Проблема нереалізованих проєктів у тому, що виконавці недобросовісно їх проаналізували, – переконана Яна Вічірко. – Громадяни не знають, де виготовляти проєктно-кошторисну документацію. Проводиться дуже велика агітація щодо проєктів, але більше нічого не робиться. 300 тисяч гривень – цілком прийнятна сума для реалізації невеликого проєту. Це можуть бути якийсь фестиваль або дитячий майданчик.

Автором проєкту може бути особа віком від 16 років, яка є громадянином України та місце проживання якої зареєстроване у Кропивницькому. Тематика проєктів: соціальний захист; благоустрій міста; культура та туризм; освіта; здоровий спосіб життя; охорона здоров’я та інші.

Як подати проєкт?

У першу чергу потрібно сформулювати ідею та розрахувати орієнтовний його бюджет, зібрати 15 підписів на його підтримку та подати до міської ради. Через карантинні обмеження заявки приймаються виключно в електронному вигляді. Тож подавайте проєкт, заповнивши спеціальну форму на сайті міської ради, або ж надсилайте його на електронну адресу департаменту з питань економічного розвитку.

– Бюджет проєктів громадських ініціатив, які подаються на участь у конкурсі, не повинен перевищувати 300 тисяч гривень, спрямовані вони можуть бути на благоустрій території, медицину, освіту тощо. Якщо реалізація проєкту передбачає використання земельної ділянки, приміщення чи іншого об’єкта, вони повинні належати до комунальної власності, - пояснює Михайло Бєжан.

Що ж до розгляду проєктів, то протягом 5 днів з моменту завершення прийому заявок містян проєкти для аналізу отримують профільні управління міської ради, саме вони за 20 робочих днів повинні надати експертний висновок щодо можливості реалізації проєкту та дотримання всіх вимог конкурсу.

Лише після цього проєкти допустять до голосування, яке триватиме з 13 по 26 вересня 2021 року.

Читайте також