»Гарячі» проблеми транспорту і зв’язку

Питання поліпшення руху пасажирського транспорту порушували люди, які телефонували на «гарячу» лінію міського голови під час чергування на ній начальника управління транспорту і звʼязку Кропивницької міської ради Віктора Житника.

Зокрема, пані Людмила С. просила скоротити інтервал руху тролейбуса № 7. Адже у звʼязку із тим, що громадський транспорт перевозить лише сидячих пасажирів, вона не може належно скористатись зазначеним маршрутом. Дана проблема хвилює й інших кропивничан. Так, пані Людмила з вулиці Кільцевої просила дозволити водіям маршрутних таксі перевозити стоячих пасажирів. Аналогічні звернення надходили і від мешканців Старої Балашівки стосовно маршруту №111 «Стара Балашівка – Площа Богдана Хмельницького».

– Подібні прохання громадян становлять левову часку всіх звернень, які надходять до управління транспорту і звʼязку, – зазначив посадовець. – Але карантинні обмеження вносять корективи у роботу громадського транспорту. Ми розуміємо, що транспорт у місті зараз працює неефективно, і прагнемо мінімізувати незручності. Так, на сьомому маршруті зараз працюють пʼять тролейбусів з автономним ходом. Збільшити кількість машин на цьому маршруті комунальне підприємство «Електротранс» не може, адже їх просто бракує. Особливо критична ситуація в напрямку селища Нового. Там на кінцевих зупинках у час пік збираються 300 – 400 осіб. Впливає на якість перевезень той факт, що на 4 – 5 платоспроможних пасажирів – 20 пільговиків. Тож підприємство зазнає збитків. Міська влада неодноразово зверталась із листами до Кабінету Міністрів України, Голови Верховної Ради України з проханням дозволити перевозити хоча б десяток стоячих пасажирів у комунальному транспорті, який працює у звичайному режимі руху. Поки що центральна влада на такі поступки не йде. Щодо автобусного маршруту № 111, – в режимі маршрутного таксі там працюють шість автомобілів, в звичайному режимі руху – чотири автобуси на маршруті № 111-а «Стара Балашівка – Озерна Балка» та три – на маршруті № 111-б «Стара Балашівка – Площа Богдана Хмельницького – Стара Балашівка». Збільшення кількості транспортних засобів тут поки що не планується, оскільки весь громадський транспорт задіяний на інших маршрутах. А от коли комунальне підприємство придбає 10 автобусів середньої місткості, що планується зробити вже у нинішньому році, дане питання буде опрацьовуватись.

Мешканці вулиці Ігіта Гаспаряна просять поліпшити роботу громадського транспорту у вечірній час. А пані Ольга з вулиці Волкова поскаржилась, що 18 травня після 19-00 на маршруті № 21 не було жодної машини.

На це кропивничани отримали відповідь, що керівникам підприємств – перевізників поставлено вимогу вжити дієвих заходів щодо посилення контролю за службою експлуатації транспортних засобів, дотриманням інтервалів руху.

А от пані Людмила, яка мешкає на вулиці Комарова, напередодні звернулась на «гарячу» лінію з проханням поновити роботу стаціонарного телефону. Згодом їй повідомили, що телефонного звʼязку не було через пошкодження лінійно-кабельних споруд телекомунікацій. Пошкодження вже ліквідовано, телефон працює. Крім того, за час відсутносі телефонного звʼязку абонентна плата за користування телефоном не нараховується.

Небайдужа кропивничанка Ольга Олексіївна зателефонувала, щоб попередити про те, що телефонна опора, що поряд з її будинком, знаходиться в аварійному стані. Звернення було спрямовано до ПАТ «Укртелеком».

Оксана ВЕРСТЮК

Читайте також