З’їв рибу – отримав ботулізм

З цим захворюванням зараз перебуває на стаціонарному лікуванні 20-річний мешканець Долинської після вживання в’яленого окуня та піци.

12 листопада хворий звернувся до швидкої медичної допомоги із скаргами на розлад роботи шлунково-кишкового тракту та погіршення загального самопочуття, що з’явилися після вживання в’яленого окуня та піци. Як повідомив чоловік, ці продукти він придбав у селищі Новгородці: піцу – на місцевому базарі, в’ялену рибу – в магазині “Все до столу”. Від госпіталізації хворий відмовився. Але стан здоров’я погіршувався, і в суботу надвечір його доставили до Долинської ЦРЛ з попереднім діагнозом – гострий гастроентероколіт.

Перебіг захворювання лікарі визначають як легкий, пацієнту введена протиботуліністична сироватка. Однак він перебуває в реанімаційному відділенні, лікування триває.

Спеціалісти держсанепідслужби в Новгородківському районі перевіряють торговельні об’єкти, де були придбані риба та піца.

Як зазначила начальник відділу організації держсанепіднагляду головного управління Держсанепідслужби у Кіровоградській області лікар з гігієни харчування Кіровоградського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України Олена Черненко, найімовірнішим продуктом зараження чоловіка є в’ялена риба, особливо якщо вона не промислового, а домашнього виготовлення.

Тим часом лікування ботулізму виливається в чималу копійку, оскільки лише протиботуліністична сироватка (яку, до речі, не так просто купити – родичам хворого вдалося її придбати в Одесі) коштує кілька тисяч гривень. Без введення цього препарату одужання завжди дуже проблематичне.

Читайте також