На четвертому засіданні 52-ї сесії міської ради, яка відбулась 28 жовтня, депутати не підтримали пропозицію деяких своїх колег винести на розгляд Верховної Ради України варіант “Єлисаветград” як єдину рекомендовану місцевими обранцями назву для перейменування Кіровограда.
Натомість депутати міської ради проголосували за те, щоб подати на розгляд парламенту результати громадських слухань від 27 серпня цього року. Тоді міська рада прийняла сім варіантів: Інгульськ, Златопіль, Ексампей, Єлисаветград, Кропивницький, Козацький, Благомир.
– Хоча спочатку до міської ради надійшло понад півсотні пропозицій, – зазначив начальник відділу внутрішньої політики міської ради Сергій Запорожан. – Громадське ж опитування, яке відбулось 25 жовтня, не має жодної юридичної сили, адже така форма волевиявлення, як і місцевий референдум, не передбачена українським законодавством. Хоча і не заборонена.
Саме на це звертали увагу депутатів і представники громадських організацій, які виявили численні порушення та фальсифікації, які відбувались під час цього опитування. Тож у сесійній залі під час голосування щодо цього питання вони одягнули маски Путіна. Таким чином активісти висловили свою позицію проти, як вони зазначали, реалізації проекту “Новоросія” у центрі України.
– Ми хотіли нагадати депутатам міської ради, що в Росіїі лише привітають вибір назви “Єлисаветград”. Про це вже неодноразово заявляли різноманітні адепти “руского міра”, – пояснив мету флеш-мобу один з його учасників та співорганізаторів Олександр Ратушняк.
Варто зазначити, що частина депутатського корпусу все ж таки активно виступала за назву “Єлисаветград”: Артем Стрижаков, Ігор Волков, Микола Садовий та інші. Секретар міської ради Іван Марковський зазначив, що не підпише рішення міської ради перейменувати Кіровоград на Єлисаветград, адже попередньо з депутатами було домовлено не вносити такої пропозиції у сесійну залу. Тож було прийнято рішення подати до Верховної Ради протокол громадського опитування.
Також депутати міської ради внесли зміни до міського бюджету на 2015 рік, виділивши за рахунок перерозподілу коштів 421 тисячу гривень для придбання освітнім закладам міста мультимедійних дощок, 190 тисяч гривень – на ліки у медичні заклади, 310 тисяч гривень – на капітальний ремонт пологового будинку №1, ремонти теплових мереж тощо.
При розгляді земельних питань депутати підтримали передачу у власність земельних ділянок учасникам АТО та надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок учасникам АТО.
Після завершення розгляду порядку денного Іван Марковський оголосив про закриття сесії і завершення каденції нинішнього депутатського корпусу.
Оксана ВЕРСТЮК