Що ж відбулося за рік, що минув, у житті Кіровограда, який відзначить завтра своє 257-річчя? По-перше, відбулися вибори. Якісно оновився депутатський корпус Кіровоградської міської ради. Він уже встиг продемонструвати своє вміння та бажання працювати конструктивно, злагоджено, системно – без голосних конфліктів та чвар. Прийшов до влади новий міський голова зі своєю командою. Влада сповнена нових ідей, проектів. Звичайно, їй був потрібен певний час на те, аби розібратися в проблемах міста, налагодити дієву систему управління. Наскільки владі вдається успішно працювати – судити виборцям. Але не можна не помітити певних позитивних змін на краще.
Уперше за багато років вулиця Леніна стала пішохідною. Досягти цього вдалося завдяки наполегливості, впертості в хорошому розумінні цього слова ініціаторів цієї ідеї і навіть нестандартним крокам. Згадайте про акцію молодих регіоналів, коли вони показово вивезли з вулиці на евакуаторі автомобіль із номерним знаком "ЖЛ ОО ОБ", про "Пленер на Дворцовій", який влаштували учні дитячої художньої школи ім. Осмьоркіна… Нарешті почав відроджуватися Ковалівський парк – колись улюблене місце відпочинку кіровоградців, культурний осередок міста. Роботи ще багато, але влада не боїться навіть на цьому етапі, коли реконструкція ще не завершена, запрошувати жителів у парк, проводити тут різноманітні заходи, прагнучи популяризувати це місце відпочинку, об’єднати кіровоградців навколо ідеї його відродження, спонукати всіх долучитися до цієї справи…Триває реконструкція музично-драматичного театру. При цьому зусиллями обласної та міської влади створені умови для того, щоб трупа продовжувала працювати, відкрився новий театральний сезон.
Незважаючи на значні фінансові труднощі, ремонтуються дахи, ліфти у житлових будинках, навчальні заклади, встановлюються нові дитячі та спортивні майданчики. Можливо, не такими ударними темпами, як хотілося б, але не все ж відразу. Так хочеться, але так не буває. Нехай поступово, зате надійно, якісно, капітально. Уперше в Кіровограді в рамках акції "Здорові люди – здорове місто" почали проводити виїзні медичні огляди населення. В єдиному місті в Україні, адже вважалося, що такі огляди доцільні лише в сільській місцевості. Тим часом, як засвідчили результати оглядів, жителі віддалених мікрорайонів нерідко ще гірше за селян турбуються про своє здоров’я, і тільки коли лікарі приходять до них мало не до порогу, погоджуються на комплексне обстеження. У сотень кіровоградців під час оглядів виявлені серйозні захворювання на ранніх стадіях, а значить, значно підвищилися їхні шанси на повне одужання. Відкриваються соціальні аптеки, де найбільш уживані ліки можна придбати за доступними цінами. Уже зараз такі аптеки діють у міській лікарні швидкої медичної допомоги, пологовому будинку №1, обласній лікарні, тоді як раніше вона була одна на всю область. Завдяки акції "Купуй кіровоградське!" на прилавках магазинів почали з’являтися товари місцевих виробників, відкриватися спеціальні торговельні відділи. Патріотизм голови облдержадміністрації, який започаткував цю акцію, "заразив" й інших – ми почали згадувати про те, що у нас є свої виробники, які успішно працюють, виробляють якісну продукцію, віддавати перевагу саме їй.
Що ще відбулося за рік, який минув? Міський голова Олександр Саінсус ввійшов до складу делегації України до Конгресу місцевої й регіональної влади Ради Європи на 2011-2012 роки, що працює в Страсбурзі. Напевне, на фоні цієї значущої події вже не виглядає випадковістю, що влітку нинішнього року першокурсник КДПУ ім. Винниченка Євгеній Манько став єдиним представником від України на Першому міжнародному форумі Європейського парламенту в Регенсбурзі (Німеччина). А ще наша землячка учитель образотворчого мистецтва ЗОШ №24 Тетяна Шлеєнкова перемогла на Всеукраїнському конкурсі "Вчитель року-2011" в номінації "Образотворче мистецтво". Днями наші спортсмени повернулися з перемогами із чемпіонату світу з тхеквондо та відкритого Кубку Європи з триатлону.
Одна з найбільш гучних подій – перемога кіровоградської команди у танцювальному шоу "Майдан’s". Сьогодні на деяких Інтернет-форумах можна прочитати вислови про те, чи не забагато стало останнім часом "Майдан’sу". Так, про нього говорять, бо ці змагання і ця перемога чи не вперше за багато років об’єднали всіх кіровоградців – не зважаючи на політичні уподобання, вік, соціальний статус. Наше місто тепер у всіх на вустах, а наші дітлахи отримали у подарунок чудові дитячі майданчики.
А ще влада почала порушувати питання про повернення історичних назв центральним кіровоградським вулицям – Велика Перспективна, Дворцова. І цю ідею підтримує більшість жителів обласного центру. Хто знає – можливо, мине зовсім небагато часу, і Кіровоград знову стане Єлисаветградом?
Звичайно, не все задумане ще вдалося зробити, не всі проекти реалізувати. Є чому по-доброму позаздрити іншим регіонам. Немає ще у нас такого шикарного світломузичного фонтану, як у Вінниці, такої красивої набережної, як у Дніпропетровську, такої спортивної арени, як у Донецьку. Але все ще попереду, головне – всім нам разом щиро любити наше місто, прагнути зробити його гарним та благополучним, і тоді все вийде так, як ми задумали.