Хочемо в Європу! Але не такою ціною…

Олександр Саінсус, кіровоградський міський голова:
– Особисто я підтримую позицію Президента України. У своєму зверненні до українців та під час зустрічі із журналістами глава держави наголосив, що Україна не змінює європейського курсу. І саме нинішнє керівництво держави розпочало реальні кроки у напрямку зближення України з європейським товариством. Однак пріоритетними повинні залишатися наші національні інтереси. Підкреслю, що угода про Асоціацію з ЄС – перш за все, економічна, і у ній мають бути враховані економічні інтереси всіх сторін. Україна повинна мати гарантії того, що їй будуть компенсовані втрати, яких зазнає вітчизняна економіка внаслідок погіршення відносин з Росією, витрати на запровадження європейських стандартів та модернізацію економіки й таке інше (таку компенсацію, зокрема, свого часу отримала Польща). На жаль, поки що Україна таких гарантій від ЄС не отримала.
Віталій Вієвський, голова Кіровоградської міської організації ветеранів України:
– Ідея євроінтеграції заслуговує на увагу. Але того, як вона реалізовувалася донедавна, я не розумію… Чому влада не розповідала народу раніше про небезпеки, які несе цей процес? Комуністи неспроста говорили, що перед тим, як укладати угоду про асоціацію з ЄС, потрібно провести референдум. І правильно недавно сказав Президент про те, що заради євроінтеграції не можна кидати країну на поталу…Наша зовнішня політика має бути багатовекторною, і це дуже тонка справа – проводити її.
Юрій Тітов, депутат Кіровоградської міської ради, генеральний директор ПрАТ «Гідросила груп»:
– Підтримую рішення уряду, відповідно до якого призупинено процес нашої євроінтеграції. У цьому напрямку нам треба, якщо висловитися російською, «торопиться не спеша». Уже свого часу вступили у ВТО, вступили поспішно, не захистивши від зовнішнього впливу провідних галузей. Хоча, безумовно, для України альтернативи євроінтеграції немає. Європа – це і громадянське суспільство, і великий товарний ринок, і нам потрібно прагнути увійти в ЄС. Але не такою ціною, як могло бути зараз! Маю на увазі те, що українці хочуть мати роботу і отримувати зарплату, а були ризики того, що вони могли залишитися без цього. До того ж, так склалося, що більшість українського експорту припадає на країни Митного союзу. Переконаний: від того, що Україна відкладає підписання угоди про асоціацію з ЄС, нічого серйозного не станеться. Буде час подумати і нам, і нашим європейським партнерам.
Олена Максимова, директор навчально-виховного комплексу «Кіровоградський колегіум»:
–Не бачу ніякої трагедії в тому, що уряд ухвалив рішення про призупинення євроінтеграційного процесу.Україна заслуговує на те, щоб бути рівними партнерами із європейськими державами, та поки що з нами говорили мовою ультиматумів. Переконана: Україні, перш ніж асоціюватися з Європою, потрібен певний час для власного економічного зростання.

Закликають стерегтися політиків

Суспільно-політична ситуація, яка склалася в Україні у зв’язку з євроінтеграційними процесами, була предметом обговорення на недавньому засіданні молодіжної ради при виконавчому комітеті Кіровоградської міської ради.
Результатом цього зібрання стало звернення до студентства, в якому, зокрема, висловлюється занепокоєння тим, що деякі партії намагаються використовувати молодь, прихильну до євроінтеграції, для задоволення своїх політичних амбіцій. З огляду на це молодіжна рада при виконкомі закликає студентів не піддаватися на провокації політичних ватажків, протестувати лише у мирних формах, не допускати на свої акції політиків.
«У разі порушень прав молоді звертайтеся до нашої групи в соціальній мережі VK http://vk.com/public27803035 та за телефоном 063 43 77692», – радить молодіжна рада.

Читайте також