Прописку оформити тепер можна як у ЖЕКу, так і в міській раді

Набув чинності закон, згідно з яким органам місцевого самоврядування делеговано повноваження у сфері реєстрації місця проживання особи.

"Вечірня газета" звернулась за роз’ясненням із цього приводу до керівника відділу реєстрації місця проживання особи Кіровоградської міської ради Катерини Струк.

– Із четвертого квітня реєстрація та зняття з реєстрації місця проживання й перебування здійснюють виконавчі органи сільської, селищної або міської рад, сільський голова (коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідних сільської, селищної або міської рад, – зазначила Катерина Струк. – Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання його зареєструвати. Цю реєстрацію здійснюють у день подання особою або її представником відповідних документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно із зняттям з попереднього.

Кіровоградцям тепер для реєстрації чи зняття з реєстрації місця проживання не потрібно обходити кілька установ, а слід звертатися лише до комунальних підприємств за місцем проживання, де знаходяться інспектори нашого відділу: ЖЕО № 1 – вул. Вокзальна (Жовтневої Революції), 16, корп. 3; ЖЕО № 2 – вул. Єгорова, 56 та вул. Зінченка, 7; ЖЕО № 3 – пров. Тінистий, 5 та вул. Соборна (50 років Жовтня), 23а; ЖЕО № 4 – вул. Космонавта Попова, 9, корп. 1; ЖЕК № 9 – селище Гірниче, вул. Лінія 10-та, 61 (мешканцям селища Нового потрібно звертатися в Новенську селищну раду). Можна прийти й до відділу реєстрації місця проживання особи Кіровоградської міської ради (вул. Велика Перспективна, 41, каб. 119). Мешканці приватного сектора зареєструватися або знятися з реєстрації місця проживання можуть як у будь-якій з названих житлово-експлуатаційних організацій, так і в названому відділі.

Батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Коли особа не може самостійно звернутися до органу реєстрації, то реєстрація може бути здійснена за зверненням її законного представника або представника на підставі довіреності, посвідченої в установленому законом порядку. У разі зміни нумерації будинків, перейменування вулиць (проспектів, бульварів, площ, провулків, кварталів тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, ці відомості за бажанням особи безоплатно вносять до документів, в яких зазначають відомості про місце проживання або перебування…

Про зміни до законів щодо державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а також реєстрації речових прав на нерухоме майно читайте в одному з наступних номерів газети.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО

Читайте також