ЇХНЯ СЛУЖБА – НЕБЕЗПЕЧНА І ВАЖКА

Віктор Балога розпочав ознайомлення з підготовкою до ліквідації надзвичайних ситуацій на Кіровоградщині із зустрічі з головою облдержадміністрації Сергієм Ларіним, головою обласної ради Миколою Ковальчуком та начальником управління МНС України в Кіровоградській області Віктором Федорчаком. Після цього вони попрямували до першої самостійної державної пожежної частини (вулиця Пашутіна, 1), де на них уже очікували міський голова Олександр Саінсус, особовий склад УМНС в Кіровоградській області та журналісти, запрошені на відкриття капітально відремонтованого приміщення пожежної частини та скульптури Пречистої Богородиці у відкритій капличці поряд з частиною.

Звернувшись до присутніх, Віктор Балога відзначив надзвичайну вагомість для суспільства роботи рятувальників і подякував їм за службу. Міністр також повідомив, що в Україні триває підготовка до створення служби 112 (аналог американ- ської 911). Насамперед, до початку футбольної першості Євро-2012 її буде створено в містах, де проходитимуть матчі Чемпіонату Європи з футболу, а згодом – і в інших містах (усього заплановано створити 26 центрів управління служби 112). Віктор Балога нагородив декількох рятувальників відомчими та державними нагородами і разом з представниками обласної та міської влади взяв участь у відкритті скульптури Пречистої Богородиці (автор – кіровоградський скульптор Віктор Френчко). Під час церемонії виступили Сергій Ларін, Микола Ковальчук та Олександр Саінсус. Міський голова наголосив, що саме рятувальники першими приходять на допомогу при надзвичайних ситуаціях. Тож їхня робота – порятунок людських життів і матеріальних цінностей – дуже важлива. Очільник міської влади подякував рятувальникам за службу й побажав їм якнайменше надзвичайних ситуацій і якнайбільше всіляких гараздів.

Віктор Балога та учасники зустрічі оглянули капітально відремонтоване приміщення СДПЧ-1, після чого вирушили на водойму в селищі Обознівці, де було заплановано перевірити дії сил та засобів УМНС України в області під час ліквідації надзвичайної ситуації, пов’язаної з погіршенням погодних умов та усклад- ненням гідрологічної ситуації. Для проведення рятувальних робіт (унаслідок зливи та шквального вітру, за легендою, під водою опинився легковик з людьми, а житловий будинок лише ледь-ледь визирав з-під неї) було задіяно катер на повітряній подушці "Пегас", великий автомобіль-амфібію, надувний моторний човен, гелікоптер, аварійно- рятувальну машину та особовий склад аварійно-рятувальної служби оперативного реагування в Кіровоградській області. Після завершення навчання Віктор Балога відзначив злагодженість дій особового складу УМНС України в області та їхній високий професіоналізм.

Протягом наступних двох днів відбулися ще два масштабних навчання – у Кіровограді рятувальники тренувалися розбирати завали, гасити уявну пожежу й рятувати людей у приміщенні недобудованого корпусу обласного дитячо-юнацького центру на березі Інгулу, а у Світловодську – здійснювати дегазацію території, де, за легендою навчань, терористи підірвали будівлю хлораторної, унаслідок чого в довкілля потрапила тонна хлору.

Також у рамках навчань відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням міського голови Олександра Саінсуса. У роботі комісії взяли участь директор департаменту цивільного захисту МНС України генерал-майор Василь Квашук, Віктор Федорчак та інші. Заступник голови міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Сергій Коваленко озвучив легенду, за якою у Кіровограді внаслідок несприятливих погодних умов сталась надзвичайна ситуація – шквальні вітри пошкодили ряд будівель, вивернули дерева на транспортні магістралі обласного центру, потоки води замулили проїжджі частини вулиць, підтоплено ряд будинків приватного сектора, навіть є загиблі люди. Ситуацію ускладнило й те, що у дев’ятиповерховому будинку №39 по вулиці Калініна стався вибух побутового газу. Як наслідок – 14 загиблих осіб, 37 травмовано. Постраждала і будівля дитячо-юнацького центру, що розташована поряд. Дев’ятеро дітей мають травмування різного ступеня тяжкості. Під час роботи комісії керівники спеціалізованих служб цивільного захисту міста доповідали про те, яким чином здійснювалися б у таких умовах заходи з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та як координувалися роботи відповідних служб.

Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Івана ЛЕОНОВА

Читайте також