Вони стали лауреатами

У художньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна в Кропивницькому діє виставка творів претендентів на здобуття обласної премїї в сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства імені Олександра Осмьоркіна, представлених за поданням обласної організації Національної спілки художників України. Це творчі доробки відомих кіровоградських майстрів живопису Лариси Яковлєвої – в номінації "Національна традиція" та Володимира Остроухова – в номінації "Новітні спрямування".
Квіткові натюрморти і ліричні пейзажні мотиви Л.Яковлєвої вражають глядачів безпосередністю, відкритістю, красою тонких нюансних переливів кольорів. Майстерно написані, сповнені внутрішньої гармонії, вони захоплюють глибиною особистих почуттів, поетичною ліричністю і оптимістичними настроями. "В живописних полотнах Лариси Яковлєвої відбиваюься її доля і доля суспільства, в якому вона живе. Це – мрії, які не збулися, сподівання на краще, реальний світ, де вона знаходить місце для сповіді душі. Переконаний, держава може пишатись тим, що є такі художники, які віддають себе на славу України, не маючи з того ніякого зиску", – так оцінює творчість Лариси Яковлєвої народний художник України Микола Мазур.
Володимира Остроухова, як зазначається в поданні Кіровоградської обласної організації НСХУ, важко віднести до прихильників конкретного напрямку в живопису. Його твори є виявом глибокого внутрішнього світу непересічної особистості автора і поєднують у собі різні тенденції світового малярства ХХ століття з постійним пошуком нових засобів розкриття власного художнього образу.
Відверта людина у житті, В.Остроухов відвертий і у мистецтві. Його картини, які можна було б назвати літописом власного життя в середовищі міста, вирізняє критичний, часто іронічний погляд на сучасність. Вони постають перед нами естетично витонченими елегіями і соціальними маніфестаціями, які об’єднує єдина, сповнена декоративної цілісності та виразності живописна мова, коріння якої тягнеться від французького постімпресіонізму, мистецтва дивізіонізму та німецького експресіонізму першої хвилі.
Композиції Володимира Остроухова, представлені в художнньо-меморіальному музеї О.Осмьоркіна, презентують широкому колу глядачів живописну серію "Старе місто". Створені в останніх два роки, вони є результатом спільного мистецького проекту художника Володимира Остроухова та галереї "Єлисаветград" (власник – Микола Цуканов,відомий в місті і далеко за його межами меценат, популяризатор творчості сучасних українських художників взагалі і митців Кіровоградщини зокрема, з 2015 року почесний член Національної Спілки художників України). За поданням обласного художнього музею М.Цуканов також є претендентом на здобуття премії в номінації "Мистецтвознавсто та історія мистецтв" за серію видань про місцевих художників.
Нині всі вищезгадані номінанти стали лауреатами премії імені Олександра Осмьоркіна, з чим їх і вітаємо.
Андрій НАДЄЖДІН,
заслужений
художник України

Читайте також