Після розгляду звернень депутати перейшли до розгляду порядку денного, а саме фінансово-господарських питань та цілого пакету так званих земельних.
Заслухавши депутатські запити, присутні внесли зміни до міського бюджету на 2010 рік, а саме – затвердили розподіл субвенції з державного бюджету в розмірі двох мільйонів 871 тисячі гривень на проведення виборів 31 жовтня. Збільшились на мільйон гривень і надходження до міського бюджету від власників транспортних засобів. Зазначену суму було запропоновано використати на ремонт кіровоградських доріг та житлово-комунальну сферу. Депутати майже одноголосно прийняли зміни до бюджету.
Вносячи зміни до рішення міської ради "Про міський бюджет на 2010 рік", вони погодились виділити кошти на будівництво санвузлів у приміщенні ЗОШ № 7 та реконструкцію аварійного будинку по вулиці Червонозорівській, 7.
Також була дана згода на прийняття до комунальної власності міста приміщення на вулиці Карла Маркса, 28, яке віднині перебуватиме на балансі центральної міської лікарні, а також ділянки каналізаційного колектора, розташованого на вулиці Набережній, що донедавна перебував на балансі обласного центру дитячо-юнацької творчості, а відтепер переданий КП "Кіровоградське водопровідно-каналізаційне господарство".
Ряд питань були направлені на доопрацювання. Це, зокрема, стосується попереднього погодження місця розташування малих архітектурних форм. Депутати вирішили спочатку розробити та прийняти положення про МАФи, а вже потім приймати відповідні рішення. Завершилось засідання розглядом "земельних" питань.
Голові Центральної виборчої комісії
Шаповалу В. М.
Голові Служби безпеки України
Хорошковському В. І.
Генеральному прокурору України
Медведьку О.І.
Міністру внутрішніх справ України
Могильову А.В.
Голові правління ВГО Комітет виборців України
Черненку О. М.
11 вересня 2010 року в Україні розпочалася виборча кампанія з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Необхідно відзначити, що це перші вибори у країні, які організовує і проводить нова влада, сформована Віктором Януковичем після обрання його Президентом України. Сам Президент як гарант Конституції України підтвердив на зустрічі з Президентом ПАРЄ, що немає більш зацікавленої особи, ніж він, у тому, щоб ці вибори були чесними і прозорими. Більше того, Віктор Янукович 16 вересня 2010 року дав доручення Кабінету Міністрів України, ЦВК, керівникам силових структур України забезпечити законність і порядок на виборах до місцевих органів влади, здійснювати належне реагування на факти порушень норм законодавства про місцеві вибори всіма суб’єктами виборчого процесу.
У той же час перебіг виборчого процесу в Кіровограді яскраво свідчить про наявність загроз, які зроблять неможливим проведення місцевих виборів в обласному центрі вільними, справедливими, чесними та прозорими.
За дивним збігом обставин виявилось, що до керівного складу Кіровоградських обласної, міської та районних у місті територіальних виборчих комісій потрапили представники практично від однієї політичної сили. З великим занепокоєнням суб’єкти виборчого процесу в Кіровограді очікують, що дільничні виборчі комісії в обласному центрі будуть утворені на таких же засадах.
Рішення міської територіальної виборчої комісії щодо утворення виборчих округів у Кіровограді викликає сумнів у можливості дотримання рівних умов участі у виборах усіх кандидатів у депутати міської ради, оскільки ряд виборчих округів виявився географічно розірваним, а кількість виборців на них коливається від 2,5 до 6 тисяч осіб.
Враховуючи те, що складні політичні, економічні, суспільні умови, які склались на сьогодні в державі, надто стислі терміни для нормальної підготовки виборчого процесу самі по собі можуть призвести до численних проблем під час проведення виборів, а склад і дії міської територіальної виборчої комісії не сприяють організації виборів у Кіровограді відповідно до загальновизнаних міжнародних стандартів та можуть спонукати окремих учасників виборчого процесу до порушень та фальсифікацій на різних етапах проведення виборчої кампанії, Кіровоградська міська рада змушена звернутись до Президента України, Центральної виборчої комісії, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України з проханням вжити невідкладних заходів з метою спрямування виборчого процесу в демократичне русло.
Крім того, вважаємо за необхідне звернутись до Комітету виборців України з пропозицією приділити особливу увагу моніторингу перебігу виборчого процесу в Кіровограді та забезпечити максимальну кількість міжнародних спостерігачів у період голосування та підрахунку голосів.
Кіровоградська міська рада, виходячи з того, що вибори до місцевих органів влади – це засіб народного контролю над державою, гарантований Конституцією України, закликає учасників виборчого процесу – кандидатів, політичні сили, працівників виборчих комісій, засоби масової інформації, громадські організації – докласти всіх зусиль задля проведення чесних, прозорих та демократичних виборів з дотриманням українського законодавства і міжнародних стандартів та звертається до кандидатів у депутати місцевих рад й на посаду міського голови, а також політичних партій, які мають намір взяти участь у виборах, з проханням під час ведення кампанії дотримуватися не лише законодавства, а й морально-етичних норм, поважати один одного, вести чесну передвиборчу боротьбу без застосування брудних технологій.
Усе це стане запорукою того, що кіровоградці прийдуть на виборчі дільниці 31 жовтня і вільно зроблять свій вибір.
Голови депутатських фракцій Кіровоградської міської ради п’ятого скликання:
Голова депутатської фракціїБлоку Юлії Тимошенко І. Марковський
Голова депутатської фракції Партії регіонів В. Кухаренко
Голова депутатської фракції "Наша Україна" О. Дануца
Голова депутатської фракції Ліберальної партії України В. Ксеніч
Голова депутатської фракції Народної партії Н. Артеменко
Голова депутатської фракції Комуністичної партії України В. Мамедов
Лідер позафракційних депутатів О. Дем’яненко