Кропивничани розробили підйомник для людей з інвалідністю

Підйомник, який допомагатиме людям з обмеженими можливостями потрапити у вагон залізниці, метро, автобус та інші транспортні засоби, розробили активісти обласної Асамблеї інвалідів під керівництвом голови організації Олександра Боршуляка.
Презентація пристрою відбулася у Києві на станції метро “Лісова” у грудні минулого року. І ось тепер триває пошук замовника для виробництва такого підйомника.
Олександр Боршуляк розповів, що ще у 2002 році розпочалась розробка засобів доступності для людей з обмеженими можливостями. Робота згуртувала активістів з Трускавця, Сак та інших міст України.
– Проблема перевезень людей з інвалідністю в транспорті залишається актуальною й донині, – каже Олександр Боршуляк. – Особливо це стосується візочників. У 2008 році на конгресі організацій інвалідів України порушили питання облаштування зон доступності на залізничному транспорті. Це спонукало Кабінет Міністрів України виділити кошти на придбання шести спеціальних вагонів для “Укрзалізниці”, що, звичайно, мало для вирішення цієї проблеми. У 2016 році наша організація ініціювала розробку пристрою для посадки у вагони та транспортування людей з проблемами опорно-рухового апарату та тих, хто пересувається на візках. У грудні ж того року проект презентували на засіданні комітету доступності про облдержадміністрації. Але за відсутності коштів та замовника виробництво чергового зразка призупинили. У 2017 році цей проект подавався на фінансування з громадського бюджету, але не набрав достатньої кількості голосів. Улітку минулого року на прохання організацій інвалідів Києва та за їх часткового фінансування ми розробили й виготовили пристрій для того, щоб інваліди-візочники могли опуститись на ескалатор метрополітену. Пристрій випробували на станції “Лісова” київського метро. Випробовування пройшли вдало, і сьогодні вирішується питання, хто буде замовником даного пристрою. Активісти організації на випробування вирушили залізницею і переконалися в тому, що відповідних пристроїв на вокзалах немає. Не відповідають елементарним санітарно-гігієнічним вимогам для людей з інвалідністю і пасажирські вагони. Більше того, пересуватися людині на візку на вокзалах у Кропивницькому, Знам’янці, Києві вкрай небезпечно. Якщо керівництво Кропивницького та Кіровоградської області вирішить проблему, ми станемо першими в Україні, де питання доступності на залізничних вокзалах для інвалідів буде розв’язано.
Ольга ПЕТРЕНКО

Читайте також