Володимир ПУЗАКОВ: ПІДГОТУЄМО МІСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ДО ЗИМИ НАЛЕЖНИМ ЧИНОМ

– Володимире Тихоновичу, синоптики прогнозують, що нинішня зима буде такою ж морозною та сніжною, як і минула. Як зустріне її місто?

– Дійсно, минулого року зима була особливо холодною і сніжною, проте комунальники зі своїми завданнями впоралися – жителі, напевне, пам’ятають, що перебоїв з подачею тепла не було, в житлових будинках дотримувався належний температурний режим, сніг теж розчищали швидко й оперативно, не було перебоїв у рухові громадського транспорту. Хоча роботи на цей рік у житлово-комунальному господарстві, освіті, охороні здоров’я, звичайно, після такої суворої зими додалося – в багатьох житлових будинках, лікувальних установах, школах потекли дахи, і, як наслідок, кількість об’єктів, що підлягають ремонту, значно збільшилася.

Слід зазначити, що, як тільки закінчився опалювальний сезон 2009-2010 року, ми проаналізували його результати, визначили, що необхідно зробити в першу чергу цього року, провели ряд нарад, присвячених підготовці до зими, розглядали це питання на кількох засіданнях виконавчого комітету Кіровоградської міської ради. В одному з перших рішень виконкому міської ради про заходи стосовно підготовки міського господарства до роботи в осінньо-зимовий період від 25 травня 2010 року передбачені усі види робіт, які необхідно виконати тепло- та водопостачальному підприємствам, ЖЕКам та КРЕПам. Це і капітальні, поточні ремонти водопровідних, теплових мереж, насосних станцій, котлів, теплопунктов. Також у переліку заходів – ремонт асфальтового покриття, благоустрій, відновлення зовнішнього освітлення, ремонт житлових будинків – поточний і капітальний. Визначені терміни виконання цих робіт, їх вартість, конкретні виконавці, яких ми регулярно заслуховуємо на нарадах та засіданнях виконкому.

Так, теплові підприємства вже провели гідравлічну перевірку мереж і зараз ремонтують ті їх ділянки, де виявлені пошкодження, пробний запуск тепла передбачається провести після закінчення цих робіт. Тепловики ремонтують також котельні, замінюють запірну арматуру. Активно готується до зими і КП “Водопровідно-каналізаційне господарство” – ремонтує водопровідні й каналізаційні мережі, засувки, водозабірні колонки, таке інше. КРЕПи і ЖЕКи готують до зими житловий фонд – ремонтують дахи, під’їзди, внутрішньобудинкові мережі, міняють вхідні двері в під’їздах.

Уже капітально відремонтовано житловий будинок на вулиці Металургів, 7, що в селищі Новому. Як відомо читачам “ВГ”, активно ведуться роботи зі спорудження на вулиці Андріївській зливової каналізації, що дозволить запобігти підтопленню цієї вулиці підземними і дощовими водами, а це теж важливо, особливо в осінньо-зимовий період.

Звичайно, на обсягах виконаних робіт позначається обмеженість фінансових ресурсів як у комунальних підприємств, так і в міському бюджеті, але ми докладаємо зусиль для того, щоб охопити якомога більше об’єктів.

– Як триває підготовка до зими лікувальних і навчальних закладів?

– Безумовно, на те, щоб якісно відремонтувати усі школи, лікарні, оснастити їх усім необхідним, потрібні мільйони гривень, оскільки проблеми в них накопичувалися десятиліттями. Але ми докладаємо всіх зусиль для того, щоб поступово вирішити ці проблеми. Упродовж тих двох з половиною років, що я обіймаю посаду міського голови, в кожній з кіровоградських шкіл виконувалися ті або інші ремонтні роботи, багато що зроблено і в галузі охорони здоров’я.

Готувати школи, дитячі садки, медичні установи, заклади культури до нового опалювального сезону ми почали ранньої весни. Зокрема, на завершальному етапі – переведення на індивідуальне опалення амбулаторії загальної практики сімейної медицини, що в селищі Гірничому – будівельні роботи вже закінчені, залишилося завезти і змонтувати котли. Капітально відремонтували актовий зал у поліклініці №5, лагодимо приміщення стоматологічної поліклініки на проспекті Університетському. Закінчуємо добудову учбового корпусу і спортзалу в школі №2, проводимо капітальний ремонт в дитячому садку №16 в селищі Новому. У школі №4 побудували новий паркан, в школі №14 капітально відремонтували дах, в школі №21 полагодили навчальний корпус й облаштували приміщення для двох груп дитячого садка, відремонтували капітально школу №22, ведуться роботи в школі №25. Закінчили роботи на станції юних техніків – тут відремонтована будівля станції, благоустроєна прилегла територія, облаштований басейн для занять із моделювання. У всіх навчальних закладах проведені поточні ремонти в класних кімнатах, їдальнях, спортзалах, виконана ревізія водопровідно-каналізаційних і опалю- вальних систем, замінюють старі вікна на металопластикові. На 95 відсотків кіровоградські школи забезпечені приладами обліку води, на 100 відсотків – газу. Підготовлені до опалювального періоду газові котельні шкіл.

– Яка ситуація з розрахунками за газ?

– Теплопостачальні підприємства працюють над цим питанням, частину заборгованості вони планують погасити шляхом взаємозаліків через урядові постанови, решту – за рахунок власних надходжень (плати споживачів за комунальні послуги). Керівники підприємств постійно тримають зв’язок з ДК “Газ України”, ведуть переговори. Я дав доручення директорам КП “Теплоенергетик”, КП “Водопровідно-каналізаційне господарство”, рекомендував директорові ДП “Кіровоградтепло” ТОВ “ЦНТІ УНГА” жорстко дотримуватися графіків погашення заборгованості за спожиті енергоносії, посилити роботу з боржниками. Словом, тримаємо руку на пульсі і докладаємо усіх зусиль, щоб опалювальний сезон у Кіровограді пройшов нормально.

Олена КОЛЕСНИКОВИЧ

Читайте також