На центральній площі міста розлили ртуть

Підтверджений спеціалістами Державної служби з надзвичайних ситуацій та Кіровоградського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України факт розлиття ртуті на площі Героїв Майдану в Кіровограді, змусив терміново зібратись членам міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Голова комісії заступник міського голови Олександр Мосін повідомив присутнім, що рано вранці 19 квітня до поліції надійшов анонімний дзвінок про те, що на центральній площі міста біля намету протестуючих мешканців гуртожитку на проспекті Університетському, 21 розлито ртуть. На місце пригоди виїхали поліцейський автопатруль, рятувальники ДСНС та слідчо-оперативна група. Місце події було отеплене, взяті аналізи на наявність важких металів з намету та прилеглої території. Зараз розробляються заходи щодо демеркуризації площі. Як повідомив присутнім директор ДУ "Кіровоградський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України" Іван Касьяненко, зранку було виявлено перевищення допустимої норми випарів ртуті в повітрі в 12,7 раза, однак при температурі повітря, вищій плюс 16 градусів, ртуть випаровується активніше, тож зараз це перевищення може сягнути показника 25. Отже, на площі необхідно демонтувати намет, провести повторну демеркуризацію, повторні заміри вмісту ртуті в повітрі. Відповідний висновок подано міській раді. Сам намет необхідно утилізувати, оскільки він не підлягає обробці.

Начальник Кіровоградського міськрайонного відділу управління державної служби з надзвичайних ситуацій Василь Штогрін підтвердив, що на поверхні намету було виявлено близько 50 кульок ртуті, які спціалісти зібрали, а територію навколо намету обробили мильним та вапняним розчином.

Решту необхідних заходів меркуризації потрібно вжити, не відкладаючи, адже на 22 квітня на площі запланованл книжковий ярмарок "Весняний книговир" та ряд інших масових заходів.

– Це потрібно зробити не через те, що комусь заважає намет протестувальників, а для безпеки мешканців міста, адже площа прохідна, і її щодня перетинають тисячі людей, – зазначив Олександр Мосін.

Натомість активістка Марина Осіпова, яка представляла протестувальників, зазначила, що ті не вірять у розлиття ртуті, бо це вже другий випадок перешкоджання акції протесту. 14 квітня також була розлита невідома речовина, як згодом з’ясувалось, то була фарба. А поліція мала б забезпечити охорону намету для запобігання аналогічних випадків. Цього не було зроблено. Тож і відбувся черговий прикрий інцидент.

Оксана Верстюк

Читайте також