Вивести зарплати з «тіні»

Питання стану здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю та зайнятість населення у Кропивницькому за дев?ять місяців цього року стали темою прес-конференції, яку провели заступник міського голови Андрій Паливода і начальник відділу з питань праці Микола Рибак.

– Помилково вважають, що утворений міською радою відділ з питань праці є, передусім, репресивним органом і його першочерговою функцією є штрафування порушників, – наголосив Андрій Паливода. – Головне завдання відділу полягає в активному веденні інформаційно-роз’яснювальної роботи серед підприємців міста щодо безумовного дотримання ними норм чинного трудового законодавства України. Завдання спеціалістів відділу – сприяти максимальній легалізації тіньового бізнесу. Ми ставимо підприємців у рівні умови, захищаємо найманих працівників та збільшуємо надходження до місцевого бюджету від сплачених податків.

За інформацією начальника відділу з питань праці Миколи Рибака, фахівці відділу проводять активну інформаційно-роз’яснювальну та інспекційну діяльність. Порушників трудового законодавства штрафують. У цьому році накладено штрафів у розмірі 891 тисячі гривень. З урахуванням проколів 2018 року сума штрафних санкцій склала один мільйон гривень. До місцевого бюджету вже стягнуто у вигляді штрафів 109,4 тисячі гривень. А за рахунок легалізації роботи найманих працівників місцевий бюджет отримав додаткові надходження від податків з доходів фізичних осіб понад 290 тисяч гривень. До кінця року плануються ще надходження ПДФО у розмірі 250,2 тисячі гривень.

Усього за застосування неоформленої, відповідно до чинного законодавства України, праці спеціалістами відділу накладено штрафні санкції на суму 585,5 тисячі гривень, за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці – 292,1 тисячі гривень, за порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам – 50,1 тисячі гривень та за порушення інших вимог трудового законодавства – 75,1 тисячі гривень.

– У той же час ми ведемо активну позовну діяльність, – підкреслив Микола Рибак. – У судовому порядку задоволено наші позови по двох справах щодо застосування неоформленої праці на суму 250,4 тисячі гривень. Відповідні рішення судів направлені до органів Державної виконавчої служби для примусового стягнення на користь місцевого бюджету.

Всього ж у зв’язку із відсутністю добровільної сплати, на примусовому стягненні в органах Державної виконавчої служби наразі знаходяться матеріали на суму 639 тисяч гривень. Органи ДВС описали та наклали арешт на рухоме і нерухоме майно порушників. Окрім цього, на оскарженні в апеляційному суді знаходиться ще одна постанова про накладення штрафу на суму 254,6 тисяч гривень.

На жаль, через те що право виконавчих органів місцевого самоврядування здійснювати державний контроль у сфері праці залишається законодавчо неврегульованим, інспекційні відвідування та невиїзні інспектування відділом з питань праці з травня поточного року тимчасово зупинені. В результаті по Україні кількість найманих працівників зменшилася майже на 300 тисяч осіб. А це, перш за все, втрати надходжень до місцевих бюджетів і загроза повернення до тіньових трудових відносин. Усі учасники трудових відносин мають дотримуватися законодавства, працювати у єдиному правовому полі, а всі неврегульовані законодавчі питання будуть вирішені найближчим часом.

Читайте також

Найпопулярніше
Грабував пенсіонерів
»Мак−2014»
Із 37 соціальних проектів виконано 36
Актуальне
NYT: Спеціальним посланником Трампа з питань України може бути призначений представник, який народився в Росії.
Волинь та Вінниччина зазнали ударів по енергетичній інфраструктурі – повідомляє обласна військова адміністрація.
Втрати російських військ у конфлікті з Україною досягли нової психологічної межі.
Теги