Вишні – не лише ласощі, а й користь

Завжди приємно, коли щось смачне виявляється ще й корисним. Саме таким продуктом є вишні, в яких міститься багато корисних для здоров’я речовин. Вишні сприяють зниженню тиску, профілактиці серцевих захворювань й інфарктів.

Вишня влітку є досить доступним продуктом, і її відносно нескладно зберегти на зиму. Для цього потрібно висушити її або заморозити в холодильнику, і стигла вишня буде у вашому розпорядженні цілий рік. Розглянемо детальніше, чим же саме корисна ця ягода.

Її вживання дозволяє знизити рівень цукру і холестерину в крові, забезпечує спалювання жирів і таким чином допомагає позбавитися зайвої ваги. Крім того, вишня сприяє зміцненню серця і кровоносних судин, її регулярне вживання дозволяє зменшити ризик виникнення інфарктів за рахунок того, що вишня ефективно нормалізує здатність крові згущуватися і забезпечує зниження артеріального тиску.

Стигла вишня допоможе при сильних кровотечах у жінок, здатна вберегти організм від анемії. Вона ефективна при артритах, має досить сильну протизапальну, антивірусну і відхаркувальну дію, може використовуватися як проносне і антисептик, здатна зупиняти кровотечі.

Десяток вишень здатні замінити пігулку аспірину, на відміну від лікарських препаратів вишня не викликає звикання й інших негативних наслідків при її регулярному вживанні.

Такий ефект від звичайної вишні пояснюється тим фактом, що в цьому продукті міститься така вітаміноподібна речовина, як інозит. Ця речовина потрібна організму людини для того, щоб забезпечувати функціонування клітин головного і спинного мозку, а також для того, щоб зберегти здоров’я очей. Саме інозит запобігає розвитку ожиріння і атеросклерозу, утворенню тромбів. Він забезпечує еластичність стінок вен, артерій, інших судин, ефективно стимулює перистальтику кишечнику і шлунка.

Крім того, інозит дозволяє підтримувати здоров’я шкіри, ця речовина також сприяє росту волосся і може запобігти їх випадінню. Інозит – це вітамін, украй необхідний дітям і підліткам для росту. Брак інозиту в організмі може стати причиною безпліддя у чоловіків, тому що потрібний для відтворення сперматозоїдів.

Організм людини здатний виробляти інозит, але лише на три чверті від необхідної кількості. Якщо ж в організмі не досить мікроелементів, вітамінів, необхідних жирних кислот, білку або є порушення кишкової мікрофлори, то інозит виробляється ще слабше. Крім того, варто людині опинитися в стані стресу або ж почати вживати деякі ліки, як вироблення інозиту падає або взагалі припиняється, а такі речовини, як міцний чай, кава і алкоголь сприяють прискореному зменшенню запасів інозиту в організмі. Таким чином, якщо здорова і не схильна до стресів людина ще може хоч би частково заповнити потреби організму в інозиті, то при різних захворюваннях виникає необхідність у зовнішніх джерелах цієї речовини – наприклад, у вишні. Особливо актуально це для діабетиків, які потребують подвійної норми інозиту.

Таким чином, стигла вишня корисна і потрібна цілий рік, тому слід влітку забезпечити себе цією смачною й корисною ягодою.

Читайте також