»Вирощуєте» на орендованій землі бур’яни та смітники? Поверніть її громаді

Нагальною проблемою для комунальників Кіровограда нині є боротьба із бур’янами, які через теплу дощову погоду пишно буяють на газонах міста, неупорядкованих земельних ділянках тощо. Про це розповіли журналістам на прес-конференції заступник начальника головного управління житлово-комунального господарства Ростислав Погребнюк та заступник начальника міської спецінспекції з благоустрою Олександр Брюховецький.

– На даному етапі викошування трави відбувається на вулицях Євгена Тельнова, Волкова, у скверах Богдана Хмельницького, Фонтанному – повідомив Ростислав Погребнюк. – Роботи виконуює КП “Кіровоград-благоустрій”. Не відстають від них і працівники ЖЕО, які трудяться на прибудинкових територіях багатоповерхівок. Вже викосили бур’яни на 46 об’єктах. На деяких з них косили траву двічі, а то й тричі. Почали з центральної частини міста і рухаємося вглиб мікрорайонів. У роботах задіяно 18 мотокосарок та один трактор, чого, як показала практика, недостатньо. Тож у наступному році доведеться докупити таких механізмів.

Викошування на деяких земельних ділянках, які тривалий час залишаються без нагляду, бо їхні власники проживають не в Кіровограді або ділянка вже кілька разів перепродана, також доводиться здійснювати комунальникам, тобто за рахунок коштів міського бюджету. На цьому наголосив Олександр Брюховецький:

– У переліку занедбаних об’єктів є й території біля покинутих будинків у приватному секторі, різноманітні недобудови. Наші інспектори, яких лише семеро, що дуже мало для належного здійснення контролю за благоустроєм міста, щодня виписують до п’яти попереджень недбайливим господарям. Але не допомагають навіть високі штрафи: 850 – 1700 гривень – для юридичних осіб та 340 – 1340 – для фізичних.

Інспекторам спецінспекції допомагають працівники управління земельних ресурсів та охорони навколишнього середовища міської ради, надаючи їм дані власників земельних ділянок з бази договорів оренди, яка створена в управлінні. Про це повідомив заступник начальника управління Володимир Пидорич. Але якщо земельна ділянка перепродана, то важко встановити її нинішнього власника.

Покосити бур’яни на земельних ділянках, що вже приватизовані, – це єдиний спосіб привести їх до ладу, в один голос зауважують посадовці. Можна виписувати штрафи лише тим власникам, які проживають у місті. Ті ж, які мешкають за його межами, не завжди реагують на настійливі прохання влади. Вони можуть пообіцяти, але це не означає, що роботи виконають. Навіть високі штрафи не лякають таких горе-господарів. Тож зараз розглядається юридична можливість подання судових позовів на повернення землі до комунальної власності, якщо власник регулярно порушує правила благоустрою території Кіровограда.

Ольга ПЕТРЕНКО

Читайте також