Від «соціалки» — до «комуналки»

Кіровоградська міська рада на сесійному засіданні в середу на мільйон 270 тисяч гривень збільшила видатки на утримання освітніх та лікувальних закладів, житлово-комунальне господарство, ремонт доріг, добудову ЗОШ №5 та інші об’єкти.

Як повідомила начальник управління фінансів міської ради Любов Бочкова, це стало можливим завдяки тому, що до спеціального фонду міського бюджету, зокрема, до дорожнього фонду) надійшло значно більше коштів, ніж ставилася задача (за вісім місяців плановий показник виконаний на 150 відсотків).

На цьому ж сесійному засіданні депутати розглянули запити, про які поінформував присутніх секретар міської ради Ігор Волков. Більша частина їх стосувалась надання матеріальної допомоги на лікування, тож їх направлено до опрацювання до управління охорони здоров’я, а потім ці запити розгляне профільна постійна депутатська комісія.

Також народні обранці прийняли депутатське звернення на ім’я міністра економічного розвитку та торгівлі України Петра Порошенка, прокурора області Сергія Ленського і голови Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів Сергія Орєхова з приводу неправомірного тиску фахівців обласного управління захисту прав споживачів на малий та середній бізнес у місті Кіровограді, що ставить під сумнів компетентність керівництва управління («ВГ» присвятило цій темі не одну публікацію).

Решта запитів стосувалась житлово-комунального господарства, наприклад, звернення мешканців будинку по провулку Миргородському, 23 щодо зношеності інженерних мереж, які не ремонтувались з часу зведення п’ятиповерхівки. А ще на прохання батьків, діти яких відвідують будинок культури заводу «Радій», депутати погодились розглянути питання спорудження пішохідного переходу та встановлення світлофору на вулиці Героїв Сталінграда, навпроти підприємства, де рух транспорту особливо інтенсивний. Також був оприлюднений колективний депутатський запит стосовно графіку руку маршрутних таксі №№ 102 та 3 з подальшим вивченням можливості вдосконалення маршрутів. В іншому депутатському запиті порушувалось питання спорудження гаражів на прибудинкових територіях. Пропонувалось провести інвентаризацію цих споруд, визначити кількість самовільно встановлених, щоб потім ініціювати судові позови, а два управління – містобудування та архітектури, а також земельних відносин й охорони навколишнього природного середовища мають розробити порядок встановлення гаражів, щоб не виникало конфліктів між мешканцями багатоповерхівок та забудовниками. Зазначені депутатські запити були направлені на опрацювання у відповідні управління міської ради з подальшим розглядом на профільних депутатських комісіях.

На цьому ж засіданні депутати прийняли рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кіровограда» нашому землякові видатному вченому та лауреатові Нобелівської премії Ігорю Тамму.

З ініціативи депутата Павла Топчія на сесії було розглянуто питання про затвердження тимчасового порядку визначення меж прибудинкових територій багатоквартирних будинків існуючої забудови у місті Кіровограді. За словами Павла Топчія, визначення меж прибудинкових територій потрібно для того, аби тарифи на утримання житла були економічно обґрунтованими, а також дасть змогу припинити безлад при їх забудові. Його колеги погодились із доцільністю такої ініціативи, але запропонували створити робочу групу, яка спочатку детально опрацює це питання. Також депутати розглянули питання надання одноразової матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, інші соціальні проблеми та блок питань щодо регулювання земельних відносин, прийняли до відома повідомлення про створення між фракційного об’єднання «За Батьківщину», до якого ввійшли депутати від БЮТу та «Фронту змін».

Читайте також