У ЖОВТНІ — ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ. ХТО МОЖЕ БУТИ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ. СУБ'ЄКТИ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ

Так, згідно із Законом України "Про вибори Президента України", Президент обирається громадянами України на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Кожен громадянин України на виборах Президента України має один голос, а сам виборець може використати свій голос у день голосування тільки на одній виборчій дільниці.

Громадяни України безпосередньо обирають Президента України, участь громадян у виборах є добровільною. Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у виборах. Виборцям забезпечуються умови для вільного формування своєї волі та її вільного виявлення при голосуванні. Саме ж голосування є таємним: контроль за волевиявленням виборців забороняється.

ХТО МОЖЕ БУТИ ПРЕЗИДЕНТОМ УКРАЇНИ

Президентом України може бути обраний громадянин України, який на день виборів досяг тридцяти п'яти років, має право голосу, володіє державною мовою і проживає в Україні протягом десяти останніх перед днем виборів років. Не може бути висунутим кандидатом на пост Президента України громадянин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку. Одна й та сама особа не може бути Президентом України більше як два строки підряд. Особа, яка двічі підряд обиралася на пост Президента України, не може бути висунута кандидатом на цей пост (п.1, п.4, п.5 ст.9 ЗУ "Про вибори Президента України"). На підтримку кандидата на пост Президента України має бути зібрано не менше п'ятисот тисяч підписів виборців, які мають право голосу, в тому числі не менше як по двадцять тисяч підписів у кожному з двох третин регіонів (Автономна Республіка Крим, області, міста Київ та Севастополь) України. Підписані листи на підтримку кандидата на пост Президента України мають бути подані до Центральної виборчої комісії не пізніше як за сорок днів до дня виборів (ст.53 ЗУ "Про вибори Президента України").

СУБ'ЄКТИ ВИБОРЧОГО ПРОЦЕСУ

Суб'єктами виборчого процесу є:
— виборець;
— виборчі комісії, утворені відповідно до цього Закону та Закону України "Про Центральну виборчу комісію";
— кандидати на пост Президента України, зареєстровані у порядку, встановленому ЗУ "Про вибори Президента";
— партії (блоки), які висунули кандидатів на пост Президента України;
— уповноважені представники, довірені особи, офіційні спостерігачі від партій (блоків) — суб'єктів виборчого процесу та від кандидатів на пост Президента України (ст. 12 ЗУ "Про вибори Президента України").

Кіровське районне управління юстиції міста Кіровограда повідомляє про зміну адреси: 25006, м.Кіровоград, вул.Преображенська, 47.

Лілія ПОЛТАВЕЦЬ, начальник Кіровського районного управління юстиції м.Кіровоград

Читайте також