Перший із них відбувся на мосту через Інгул на вулиці Карла Маркса. Освітяни Кіровограда й молоді члени міського осередку Партії регіонів з державними прапорами та прапорцями вишикувалися по обидва боки мосту й узялися за руки, символізуючи таким чином єднання всіх українських земель. Згодом учасники акції рушили до пам’ятника Тарасові Шевченку.
Біля постаменту Кобзареві відбувся врочистий мітинг за участі державних службовців, військових, представників громадськості та політичних партій, студентської молоді. Усі вони та очільники області й міста, зокрема заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Ніколаєнко й міський голова Олександр Саінсус, поклали кошики з квітами та букети до підніжжя пам’ятника пробуджувачу української нації, вшанувавши його внесок у відродження українства. Як зазначив у своєму виступі Андрій Ніколаєнко, 1919 року ідея соборності українських земель чи не вперше набула ознак національної ідеї. Саме з цього дня почалося відродження української державності. Зі святом присутніх привітав й Олександр Саінсус, який наголосив, що головним завданням міської влади є поліпшення життя мешканців обласного центру і закликав об’єднатися всім навколо цього завдання.
Згодом святкування Дня соборності продовжилося біля пам’ятника Богданові Хмельницькому, де під державними й партійними прапорами зібралися прихильники позапарламентських партій. Після врочистого богослужіння люди складали із пазлів карту України, а також стали навколо пам’ятника, взявшись за руки і створивши коло – символ непорушної цілісності нашої держави. Після цього учасники акції пройшли вулицями В’ячеслава Чорновола й Шевченка. Вони поклали квіти до меморіальної дошки В’ячеславові Чорноволу та до пам’ятників Тарасові Шевченку й Володимирові Винниченку.
Юрій ЛІСНИЧЕНКО
Фото Олега ШРАМКА