Тут і стіни лікуватимуть

Найближчими днями щойно відремонтований другий поверх дитячого інфекційного відділення першого стаціонару центральної міської лікарні Кропивницького прийме перших пацієнтів. Дванадцять палат, маніпуляційні, процедурні, харчоблок та інші приміщення повністю готові до цього.
Учора міський голова Андрій Райкович та секретар міської ради Андрій Табалов побували у відділенні: оглянули відремонтовані палати, процедурні приміщення, нове медичне обладнання та сучасні лікарняні меблі, відзначили високу якість виконаних робіт. Побаченим були задоволені. Дітям тут лікуватись буде комфортно: кожна палата – це маленький дитячий світ, на пофарбованих у веселі кольори стінах зображено казкових героїв. Над художнім оздобленням відділення працювали викладачі та учні міської художньої школи. Їм особливу подяку висловив головний лікар центральної міської лікарні Олександр Артюх.
– Ремонт другої черги дитячого інфекційного відділення виконаний повністю, – ділився враженнями від побаченого міський голова. – Пам’ятаєте, як ми на початку року вводили в експлуатацію першу чергу цього дитячого відділення? І ось тепер маємо чудовий приклад того, як можна вміло та раціонально використати кошти, щоб ремонт виконати високоякісно, з використанням сучасних матеріалів і з творчим підходом, адже й стіни повинні лікувати. Ремонт, закупівля обладнання та меблів обійшлися міському бюджету у чотири мільйони гривень. Ми хотіли, щоб рівень надання медичних послуг значно підвищився, щоб відділення були одними із найкращих в області, адже сюди направляють на лікування малечу з усієї Кіровоградщини.
Приміщення дитячого відділення має чотири “крила”. Три з них вже відремонтовані. Залишилось останнє. Із фінансуванням проблем не буде. В цьому запевнив Андрій Табалов. Депутати міської ради досить відповідально ставляться до виділення коштів на такі соціальні об’єкти, зокрема ремонти у лікувальних закладах міста.
– Тут потрібен особливий, виважений підхід до ремонту, – підкреслив Андрій Райкович. – Лікарня ця – найстаріша у місті. Корпуси зводились на слабких фундаментах, використовувались такі матеріали, про які ми навіть і не чули. Але все зробимо.
Начальник управління охорони здоров’я Оксана Макарук зазначила, що медична галузь нині повинна розвиватись відповідно до нових сучасних стандартів. Не треба боятись слова “оптимізація”, бо оновлене дитяче інфекційне відділення – чудовий приклад того, як можна, реформуючи галузь, створити всі належні умови для хворих. Так буде і з пологовим будинком №1, де створять і оснастять за останнім словом медичної техніки, перинатальний центр, і з судинним центром на базі лікарні швидкої медичної допомоги. Там вже зараз починаються роботи з монтажу магнітно-резонансного томографа. А неврологічне відділення на вулиці Великій Перспективній невдовзі буде перепрофільоване для лікування та реабілітації учасників АТО.
Після оглядин дитячого інфекційного відділення керівники міста побували і в інших корпусах лікарні, де ремонти були зроблені у минулому році і де роботи тривають нині. Зайшли й на харчоблок, щоб побачити, чим годують хворих.
– Ми з Андрієм Табаловим прийшли з реального сектору економіки, тож знаємо ціну кожній копійці, – підсумував очільник міста. – Вимагатимемо, щоб якість ремонтних робіт була високою. Думаю, нам вдасться зробити заклади бюджетної та соціальної сфери одними з найкращих не лише в області, а й в Україні.
Оксана ВЕРСТЮК
Фото Олега ШРАМКА

Читайте також