Торгував розвідувальним причандаллям

З 2009 року Н. цілком легально займався монтажем і обслуговуванням охоронно-пожежної сигналізації та засобів відеоспостереження. А на початку грудня минулого року він переступив закон – придбав через інтернет-магазин шпигунське обладнання (брелок з прихованою відеокамерою та три пристрої, які зовні виглядали як датчики пожежної сигналізації, з вмонтованими мініатюрними відеокамерами й мікрофонами). І треба ж, на це причандалля одразу знайшовся клієнт – начальник служби безпеки одного із сільгосппідприємств сусіднього Петрівського району, котрому дуже хотілося знати, що відбувається на довірених йому об’єктах. Отримавши від нього винагороду в розмірі 600 американських доларів, Н. встановив одну із шпигунських штуковин на автозаправній станції того сільгосппідприємства. Та про це дізналися працівники СБУ і викрили недобросовісного підприємця.

Нещодавно Петрівський районний суд розглянув кримінальну справу стосовно Н. і оштрафував його на 3400 гривень. З вироку суду не зрозуміло, чи притягнуто до кри- мінальної від- повідальності згадуваного вище начальника служби безпеки сільгосп- підприємства.

До речі, кілька місяців тому Кіровоградський райсуд розглянув кримінальну справу стосовно пенсіонера Ф., жителя обласного центру, який попався на застосуванні шпигунського приладу – кулькової ручки з вмонтованою в неї крихітною відеокамерою. Її в Ф. відібрав суддя Кіровського райсуду, коли той намагався здійснити відеозйомку процесу. Спеціалісти, дослідивши хитру штуковину, виявили на її носієві відеофайли – записи розмов Ф. з деякими працівниками судів. Виявляється, цей пенсіонер незадовго до того, як попався, побував на прийомі в керівника апарату Кіровського райсуду і підступно записав розмову з цією жінкою своєю шпигунською камерою, а потім відвідав Кіровоградський райсуд, де вчинив теж ж саме в канцелярії.

І хоча ніяких державних таємниць Ф. не вивідав (та які секрети йому могли розповісти працівники судів під час службових прийомів!), його звинуватили у незаконному використанні спеціального технічного засобу негласного отримання інформації.

Вирішальним фактором для визнання його кримінальним злочинцем став висновок спеціаліста про те, що згадувана ручка належить до розряду спецзасобів, заборонених для використання пересічними громадянами. Як “Вечірня газета” уже повідомляла, Кіровоградський райсуд призначив Ф. покарання у вигляді п’яти років ізоляції від суспільства. Та, згідно із цим же вироком, до в’язниці Ф. потрапить лише тоді, якщо протягом трьох років ще раз попадеться на використанні шпигунських пристроїв чи на іншому злочині.

Читайте також