Наприкінці квітня в Кіровограді на запрошення місцевого "Українського клубу" побував хоч і молодий, та вже знаний і авторитетний український критик, літературознавець, перекладач, письменник Дмитро Дроздовський (заступник головного редактора журналу "Всесвіт", молодший науковий співробітник Інституту літератури імені Тараса Шевченка).
Дмитро Дроздовський – спеціаліст у царині літературної компаративістики та шекспірознавчих студій, учасник літературознавчих конгресів, конференцій у Греції, Перу, США, Великій Британії, Чехії, Іспанії, Польщі, Султанаті Оман та інших країнах, чиї публікації охоче друкують міжнародні реферовані наукові часописи, зокрема у США, Перу, Китаї, Великій Британії.
У Кіровограді Дмитро Дроздовський прочитав лекції спудеям-філологам і зустрівся з широкою кіровоградською авдиторією під час представлення в ОУНБ ім. Д Чижевського своєї суспільно-політичної та культурологічної книги "Меридіан розуміння".
Як письменник Дмитро Дроздовський дебютував 2011 року на сторінках часопису "Кур’єр Кривбасу", де було опубліковано його перший роман "Хамелеон". Того ж року у видавництві "Пульсари" (Київ) вийшла і книга "Меридіан розуміння". В одній з анотацій щодо неї сказано: "Книга постала в результаті багаторічних мандрів її автора меридіанами світу – від Латинської Америки до Султанату Оман, від Великої Британії до Сполучених Штатів Америки. Видання складається з двох розділів: “Україна” та “Світ”. У першому розділі автор показує цинічність нинішнього політичного часу, абсурдність інформаційного простору в Україні й поза нею. В другому – кожний закордонний візит змушує автора на тлі іноземного досвіду говорити про Україну, шукаючи можливі форми соціокультурного перегуку між нею та простором Іншого"...
З перших же хвилин зустрічі в обласній книгозбірні молодий науковець огорнув присутніх своєю могутньою аурою істинної доброти та огрому енциклопедичних знань. Певно, саме завдяки цій особливості йому вдалося стати наближеним до знаної своєю принциповістю української поетеси Ліни Костенко.
– Для мене – велика честь бути поруч з Ліною Василівною, – розповів Дмитро Дроздовський. – Вона дуже трагічно переживає те, що сьогодні відбувається в Україні, хоча й має імідж безстрашного оборонця високої культури. Та їй все ж більше хочеться "птиць малювати срібним олівцем", як каже вона сама. Ліна Костенко вже вкотре повернулася в українську літературу в тяжкий для цієї літератури час. "Найтяжчий час – це мій час", – каже вона й ставить високі вимоги до себе й до інших. Живе у світі етичної відповідальності перед історією та культурою й ніколи не дозволяє собі неетичного ставлення до явищ, подій, культури. Аби бути поряд з нею, потрібно й самому перебувати на цій орбіті...
Говорячи про те, які написані останнім часом українськими авторами художні твори, на його думку, є найкращими, Дмитро Дроздовський сказав:
– Їх багато, назву деякі. Це – "Повернення в Портленд" Григорія Гусейнова, "Армагеддон уже відбувся" Марії Матіос, "Дрозофіла над томом Канта" Анатолія Дністрового, "Час смертохристів: міражі 2077 року" Юрія Щербака, "Хронос" Тараса Антиповича, "Чорний ворон" Василя Шкляра, "Щоденник моєї секретарки" братів Капранових…
Стосовно своєї книги "Меридіан розуміння" Дмитро Дроздовський сказав так:
– Мені довелося багато поїздити світами й багато чого побачити. Побачене й лягло в основу книги "Меридіан розуміння". І хочу сказати, що ми перебуваємо у стані пітекантропа на тлі освіченого світу, який чітко розрізняє, де біле, а де чорне, критично осмислює своє буття й за потреби дає відсіч будь-яким провокаціям, спрямованим на руйнування його цінностей. Нашому суспільству необхідно навчитися культивувати свободу мислення, поважати думку іншого, не дозволяти глумитися над власними цінностями, пам’ятати, що свобода одного закінчується там, де починається свобода іншого…