Серед запрошених на зібрання були керівники профспілкових організацій провідних підприємств міста – "Червоної зірки" "Гідросили", м’ясокомбінату "Ятрань", "Радію", "Ласки" та інших, а також керівники галузевих профспілкових організацій області та міського відділення Фонду соціального страхування.
У пришкільних таборах, які працювали протягом першого літнього місяця, відпочило 16 відсотків від числа дітей, які б мали у них оздоровитися. Не поспішали купувати путівки на першу табірну зміну батьки і в стаціонарні табори відпочинку. Причин тому декілька. Як зазначали учасники наради, основна з них – зависока вартість путівок. Наприклад, путівка в обласні дитячі табори при відшкодуванні коштів із Фонду соціального страхування, фінансування на перевезення дітей до місць відпочинку з боку профспілок перевищує дві тисячі гривень. При цьому відпочинок та оздоровлення в аналогічних таборах на Азовському чи Чорному морях коштує від 1200 до 1300 гривень. Але для працівників, наприклад, бюджетної сфери навіть такі суми непідйомні, адже доведеться викласти за путівку всю свою місячну зарплату. Широку мережу баз відпочинку, куди можна поїхати родиною й за значно меншу суму, мають місцеві підприємства, однак голови профкомів підприємств скаржаться, що у них з кожним роком зменшується число бажаючих відправити своїх дітей на відпочинок у табори, бо, з одного боку, скорочується кількість дітей шкільного віку, а з іншого – профкоми не можуть запропонувати путівки тим охочим, які не мають стосунку до підприємства. Працівники не можуть взяти путівки навіть для своїх онуків, бо це не передбачено колективним договором.
Цього літа Фондом соціального страхування передбачена 521 тисяча гривень для оздоровлення маленьких кіровоградців. Працюючі батьки можуть звернутись до цієї установи, щоб частково оплатити вартість однієї путівки: фонд компенсує їм 798 гривень. На жаль, бухгалтери деяких установ та організацій не хочуть брати на себе клопіт оформлення документів на відшкодування з Фонду соціального страхування, всіляко замовчують можливість часткової оплати путівки, тому учасники наради запропонували звернутись до керівників таких закладів з проханням всіляко сприяти оформленню необхідних документів. Виправити ситуацію ще є час, і, як наголосила Лариса Андреєва, потрібно докласти максимум зусиль, щоб повною мірою використати наявні кошти та охопити якнайбільше дітей змістовним відпочинком та оздоровленням.