Скільки коштує демонтувати МАФ

Днями в міській раді Кропивницького відбулося спільне засідання двох постійних депутатських комісій – з питань промисловості, транспорту, зв’язку, торгівлі, сфери послуг, захисту прав споживачів і з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища.
Ініціювали цей захід секретар міської ради Андрій Табалов та голови постійних комісій Олександр Шамардін і Михайло Бєжан.
Головною темою обговорення став аналіз встановлення МАФів на території міста цьогоріч та заходи, вжиті з приводу незаконно змонтованих тимчасових споруд. У роботі комісій взяли участь заступник міського голови Олександр Грабенко, керівник спеціалізованої інспекції Андрій Максюта, начальник управління зі сприяння розвитку торгівлі та побутового обслуговування населення Сергій Горбовський та начальник управління містобудування та архітектури Вадим Мездрін.
Керівники виконавчих підрозділів міської ради пояснили депутатам механізм і процедуру демонтажу тимчасових споруд. Із власником самовільно встановленого МАФу проводять роз’яснювальну роботу та радять йому добровільно демонтувати МАФ. Якщо власник ігнорує ці вимоги, то в подальшому долю малої архітектурної форми вирішує профільна комісія.
Питання фінансування демонтажу стоїть наразі дуже гостро, оскільки одне таке знесення коштує міському бюджету в середньому 5 тисяч гривень. Лише минулого року на демонтаж самовільно встановлених тимчасових споруд було витрачено 100 тисяч гривень. Крім фінансової проблеми існує ще одна – приватні підприємства не бажають брати на себе зобов’язань із перенесення МАФів.
– Наразі підприємці не розуміють необхідності отримання і реєстрації паспортів прив’язок. Вони вважають, що якщо їм надано землю в оренду чи у власність, то цей документ можна не оформлювати, через що найчастіше і з’являються самовільно встановлені тимчасові споруди, – пояснив членам комісій Олександр Грабенко. – Цьогоріч в управлінні земельних відносин та охорони природного середовища планують провести інвентаризацію всіх земельних ділянок, які знаходяться під МАФами, та зареєструвати їх за міською громадою.
Заступник міського голови також порадив депутатам опрацювати питання замовлення розробки аерографічних карт, за допомогою яких проблему із самовільним встановленням МАФів можна буде успішно вирішувати.

Читайте також