Серед порушників — і державні, і приватні підприємства

Наприкінці минулого тижня під головуванням заступника кіровоградського міського голови Ігоря Василенка та за участі начальника управління економіки міськради Олени Осауленко відбулося засідання комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Загалом, протягом першого півріччя нинішнього року відбулося вісім засідань комісії, на яких розглянуто 159 питань щодо підприємств-боржників. На останнє засідання було запрошено їх керівників (але з’явилися не всі з них) та заслухано звіти про плани ліквідації заборгованості з виплати зарплати, а також дано рекомендації щодо цього.

Станом на перше липня заборгованість із заробітної плати на підприємствах міста зменшилася порівняно з початком року на 8 відсотків (або 740,4 тис. грн.) і склала 8 500,8 тис. грн., що одночасно більше, ніж на перше червня нинішнього року на 1 325,7 тис. грн. (або на 18,5 відсотка). 11,2 відсотка від загальної суми мають два економічно неактивних підприємства (953,1 тис. Грн.). Порівняно з початком року суму боргу в даній категорії боржників знижено на 75,2 тис. Грн. (або на 7,3 відсотка).

29,2 відсотка (2 479,0 тис. Грн.) від суми заборгованості з виплати зарплати в місті припадають на дев’ять підприємств, щодо яких тривають справи про банкрутство (менше порівняно з показником на перше січня нинішнього року на 699,3 тис. грн (або 22 відсотки)). 5 068,7 тис. грн. (або 59,6 відсота від загальної суми боргу) заборгували своїм працівникам 16 економічно активних підприємств Кіровограда, це на 34,1 тис. грн., більше, ніж на перше січня нинішнього року, та на 1 339,1 тис. грн., ніж на перше червня.

У списку економічно активних підприємств-боржників із виплати заробітної плати на перше липня відсутні підприємства, установи та організації міської комунальної власності та підприємства комунальної власності області. На жаль, найбільшу частку боргів (66,3 відсотка, або 3 362,6 тис. грн.) серед економічно активних підприємств міста продовжують мати три підприємства державного сектора: ДП "Кіровоградський комбінат хлібопродуктів № 2", ДП "Кіровоградський ремонтний завод" та філія "Лелеківська ДЕД" ДП "Кіровоградський облавтодор" ВАТ ДАК "Автомобільні дороги України".

12 економічно активних підприємств інших форм власності на перше липня мають заборгованість із виплати заробітної плати у сумі 1 703,4 тис. грн., що більше, ніж на початок 2013 року, на 404,4 тис. грн. Зростання заборгованості в даній категорії боржників відбулося внаслідок появи боргу із зарплати на перше липня на ТОВ "Завод фірма "Ось", ПрАТ "Кіровоградський завод дозуючих автоматів", ПАТ "Автобусний парк" 13527, ДП "Кіровоградське спеціалізоване управління № 411" ПАТ "Дніпроелектромонтаж", Кіровоградська обласна організація УТОГ.

Найбільшими боржниками із виплати зарплати працівникам на перше липня залишаються: ТОВ "Єлисаветградська транспортна компанія", ПАТ "Кіровоградський завод гідравлічних машин "Цукрогідромаш", Кіровоградське УВП УТОС, ПАТ "Кіровоградтурист". Повністю погасило заборгованість із виплати зарплати на перше липня перед своїми працівниками ВАТ "Завод Сегмент".

Читайте також